Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kurban kesim yeri ve kesim ücretleri

Kurban kesim yeri ve kesim ücretleri

Zonguldak Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban kesim yeri ve kesim ücretlerini belirledi.


Kurban Hizmetleri Komisyonu, bu yıl ki Kurban Bayramı öncesinde kurban satış yerinin 69 ambarları mevkisi olarak belirledi. Kurban kesim yeri ise Zonguldak Belediyesi mezbahanesi olarak belirlendi.
Açıklamada ayrıca şunlar aktarıldı:

“Vatandaşlarımız 2018 yılı kurban hizmetlerinin uygulanmasına dair tebliğin 4. Bölümünde belirtilen 16. Maddesine istinaden etrafı kapatılmış özel mülk ve bahçesinde kurban keseceklerin uyması gereken kurallar çerçevesinde usulüne uygun olarak çevreye zarar vermeyecek şekilde kurbanlarını kesebilirler. Aksi takdirde cezai işlemler uygulanır.”
Öte yandan; mezbahanelerde ve komisyonca belirlenen yerlerde yapılacak kesimlerde ise büyük baş hayvan kesim ücretinin 350 lira, küçükbaş hayvan kesim ücretinin 70 lira olarak belirlendiği ifade edildi.
Kurban kesim tesisinden yararlanma ücretlerinin ise mezbahanelerde ve komisyonca belirlenen yerlerde kurbanlarını kendileri kesmek isteyenlerden büyükbaş hayvan için 50 lira, küçükbaş hayvan için 25 lira olarak tesisten yararlanma ücreti alınacağı belirtildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın