Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI..

KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI..

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaralanan Jandarma Er Hamza Mutlu (23),  tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinden (GATA) taburcu edilmesinin baba ocağına getirildi.

Diyarbakır’ın Hani İlçesinde Jandarma Komutanlığına bombalı yüklü tankerle terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Mutlu, tedavisinin ardından Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına ait özel araçla, Kdz.Ereğli Balı Mahallesi Gökme Sokak’taki baba evine getirildi.  

KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI

Mutlu’yu ailesi, yakınları ile Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığında görevli Deniz Piyade Albay Bülent Oral karşıladı. Baba evine gireceği sırada kurban kesilen Mutlu gazetecilere yaptığı açıklamasında, kafasına darbe aldığı için olay ile ilgili bir şey hatırlamadığını belirterek, "Kafama darbe almışım. Hastaneye gittik arkadaşlarımız, rütbelilerimiz sağ olsun çok ilgilendiler. Allaha şükür birşey olmadı" dedi.  

TESKERESİNE 15 GÜN VARMIŞ

Oğlunun askerliğini bitirmesine 15 gün kala terör örgütü tarafından yapılan saldırıda yaralandığını belirten baba Ahmet Mutlu, "Televizyonda duyuyorduk, kendi başına gelince daha farklı bir olay. Allaha şükür, oğlumu Allah bize bağışladı. Yiyeceği ekmek varmış, şükür ediyoruz halimize" ifadelerine yer verdi. 

 "HEPİMİZİN CANI VATANIMIZA FEDA OLSUN"

3 Çocuk annesi Ömür Mutlu da terör örgütüne tepki göstererek şunları söyledi: "Vatan sağ olsun, hepimizin canı vatanımıza feda olsun. Yeter ki vatanımız sağ olsun. Allahın izniyle biz evlatlarımızı bugünler için büyütüyoruz. Oradakiler kahrolsun, o vatanı bizim vatanımıza girip de yok etmeye çalışanlar kahrolsun. Cenabı Allah’ım onları en kısa zamanda inşallah benim dualarımla yok edecek inşallah. Bizim vatanımıza hainlik yapmak isteyenlere cenabı Allah yok etsin, yok edecek. "   

Diyarbakır’ın Hani İlçe Jandarma Komutanlığında 11 Nisan 2016 tarihinde saat 23.10 sularında, kışla içinde lojmanların da bulunduğu Hani İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü araç patlatılmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın