Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Başbakan Binali Yıldırım Kurban Bayramı tatili bayramı ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı ve 2016 yılında Kurban Bayramı kaç gün olacak sorusu cevabını buldu!

Turizm sektörünün ve Türkiye’de çalışanların cevabını merakla beklediğini “Kurban Bayramı tatili kaç gün?” sorusunun yanıtını Başbakan Binali Yıldırım, AKP grup toplantısında verdi! Binali Yıldırım yaptığı açıklamada 16 Eylül cuma gününün de tatil ilan edildiğini belirterek Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığını ilan etti. 2016 yılında 12 Eylül pazartesi başlayan Kurban Bayramı’nın son günü 15 Eylül perşembeye denk geliyor. 16 Eylül cumanın da tatil ilan edilmesiyle 9 Eylül cuma akşamı mesai bitiminde başlayan tatil 19 eylül pazartesi sabahı mesai başlangıcına kadar devam edecek.

tatat2198
 

 

9 GÜNLÜK KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN!

Tabii 16 Eylül resmi tatil değil bu tarihte sadece kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlar (memurlar, devlet dairelerinde, kurumlarında çalışanlar) idari izinli olacaklar. Yine de Ramazan Bayramı tatilinde olduğu gibi pek çok çalışanın 16 Eylül Cuma günü şirketlerinden izin alarak bayram tatillerini uzatmaları bekleniyor.

sözcü

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın