Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KURAN KURSU BİNASI, MECLİS’E GELDİ

KURAN KURSU BİNASI, MECLİS’E GELDİ

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Karadeniz Ereğli Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
Uysal, AKM çok amaçlı salonda düzenlenen toplantının gündem dışı bölümünde, belediye hizmetlerini anlattığı konuşmasında, başlatılan asfaltlama çalışmalarını sürdüğünü bildirdi.
ASFALT İŞİ
Finişer Makinesi ile işleyen çalışmaların 2 ayrı ekip ile yürütüldüğünü belirten Uysal, “ilçemiz genelinde 60 bin ton sıcak asfalt,70 bin metrekarelik alanda ise emülsiyon asfalt dökeceğiz” dedi.
SPOR PARKI…
Diğer belediye yatırımları hakkında da bilgiler aktaran Uysal, şu sözlerle konuştu:
“Ülke genelinde nadir sayıda bulunan, 7’den 70’e toplumun her kesiminin, ailelerin buluşma noktası olacağına inandığım ilçemize ayrı bir renk katacak Spor Parkı inşaatında son aşamaya geldik.
İçerisinde yürüyüş alanı, kay-kay pisti, 8 platformlu mini golf alanı, 450 metrekare buz pisti, halı saha, tırmanma alanı, oturma alanları, büfe, kafeterya, tuvalet ve bebek bakım odasını barındıran Spor Parkı’nı, içinde bulunduğumuz ay içinde hizmete açıyoruz. Şimdiden Hayırlı olsun.
ÇOCUK OYUN DÜNYASI
Bu arada Eski Şantiye alanına inşa ettiğimiz Çocuk Oyun Dünyası’nda da,  altyapı çalışmaları tamamlandı ve dün itibari ile oyun gruplarının yerleştirilmesine başlandı. İlçemiz girişine ayrı bir renk katacak Çocuk Oyun Dünyası da kısa süre içinde hizmete girecek.
ATATÜRK ANITI
Atatürk Anıtı’nı yenileme çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Rölyeflerin ardından, anıt ve zemin taşlarını değiştiriyor, anıt ve çevresini ışıklandırıyoruz. Bu çalışmayı da kısa süre içinde tamamlayacağız.
                                    Gündem maddeleri;

VEFA KARAKURDU…
9 gündem maddesi ve ilave maddelerinde görüşüldüğü toplantının resmi kısmında ise İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Şehit Vefa Karakurdu’nun isminin Akarca Mahallesi Kasaplar Sokağa verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Başkan Uysal, Şehit Karakurdu’nun isminin aynı zamanda Ereğli Beyçayır Stadyumu’na verilmesi yönünde de çalışma yürüttüklerini söyledi.
KURAN KURSU BİNASI…
Öte yandan, bir süredir ilçe gündemini meşgul eden ’Kuran Kursu hizmet binası’ yapılmasına ilişkin gündem maddesi konusunda ise konuya ilişkin Müftülük kararı olduğu, bu konunun diğer kurumlarla da görüş alınmasının ardından yeniden Meclis gündemine getirileceği kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo