Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Üç Bant Bilardo Turnuvası” gerçekleştirildi.


Ereylin Alışveriş Merkezi’ndeki Deniz Bilardo Salonu’nda, yarı finalde rakiplerini yenen Uğur Emanet (Zonguldak) ile Muhammet Acar finalde karşılaştı. 30 sayı üzerinden oynanan karşılaşmada devreye 15-13 önde giren isim Emanet oldu. Acar, molanın ardından aldığı sayılarla rakibini yakalasa da, Emanet disiplininin ve performansını bozmayarak karşılaşmadan 30-18 galibiyetle ayrılan isim oldu. Bu arada Muhammet Köktürk’ü aynı skorla (30-18) yenen Murat Acer de üçüncülüğü elde etti.

MAÇI UYSAL’DA İZLEDİ
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, birincilik kupasını Emanet’e takdim ettiği sırada yaptığı konuşmada, turnuvaya katılan sporcuları kutladığını söyledi. Organizasyonu düzenleyerek mekanı açan Bilardo Milli Takım Antrenörü Deniz Yücesan’a da teşekkür eden Uysal, şöyle dedi:
“Bilardo severleri, böyle anlamlı bir günde, Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünde böyle bir organizasyon yapmalarından dolayı şahsım ve ilçem adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Gönlümde bu turnuvaya katılanların hepsi şampiyondur. Hakikatten bilardo zeka istiyor, incelik istiyor. Üç boyutlu düşünmek mi denir; elini, gücünü ve dengeni kullanman gerekiyor. Bu vesileyle, bilardo sopasını eline alan hepinizi tebrik ediyorum.”
Başkan Uysal, düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nın, geleneksel hale getirilmesi de önerdi.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Turnuva ikincisi Mahmut Acar, kupasını Yücesan’dan alırken, turnuva üçüncüsü Murat Acer kupasını, Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim görevlisi Zerrin Köktürk’ten aldı. Turnuva dördüncüsü Muhammet Köktürk’ün kupasını da Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burak Yaman teslim etti.
Cumhuriyet Kupası’nın ’en centilmen sporcuları’ seçilen Nihat Göl’e madalyası, sporculardan Tuncay Duvan’dan alırken, centilmen sporcu seçilen Köktürk’ün madalyası ise eşi Zerrin Köktürk’e sporculardan Muhittin Koç tarafından takdim etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın