Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KUDÜS İÇİN MEYDANA ÇIKTILAR

KUDÜS İÇİN MEYDANA ÇIKTILAR

EREĞLİ 

Gazze’ye yönelik ölümcül abluka ve kuşatma devam ederken, diğer taraftan Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ve Mescid-i Aksa’da ibadetlerini yerine getiren Müslümanlara yönelik saldırılar, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde protesto edildi.
3 Filistin’li kişinin İsrail askerlerince Mescid-i Aksa’nın avlusunda kurşun yağmuruna tutularak şehit edilmeleri Türkiye genelinde tepki buldu. Karadeniz Ereğli’de ise aralarında Ensar, Fedader, İHH ve Memur Sen gibi dernek ve kurumların oluşumundan kurulan Ümmet Platformu üyeleri, Devrim Bulvarı Kaymakamlık hizmet binası karşısındaki alanda bir araya gelerek, İsrail’li asker ve polislerin son yıllarda özellikle sivillere yönelik saldırıları protesto ettii.

“KUDÜS, İSLAM ÜMMETİNİN ONURUDUR”
Platform sözcüsü Bülent Öztürk, gurup adına okuduğu basın açıklamasında, Kudüs’ün İslam coğrafyasının onuru olduğunu söyledi. Kudüs’ün özgürlüğüne ise tutarlı, bütüncül, temiz bir mücadele ile mümkün olacağını öne süren Öztürk, şunları kaydetti:
“Filistin topraklarının tamamını işgal etmek üzere devam eden İsrail politikası bir taraftan öldürme bir taraftan çocuklar dahil hapsetme ve ev ve işyerlerine el koyarak Yahudi yerleşimcileri yerleştirmek suretiyle hedefine ulaşmaya çalışmaktadır. 1967 yılından beri defalarca Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılınmasını engelleyen İsrail, Mescid’in tamamen ibadete kapatılarak kendi mabetlerini inşa etmek arzusundadır. Bu hedef doğrultusunda hukuksuz bir şekilde Filistinlileri evlerinden, yurtlarından çıkararak yeni yerleşim yerleri yoluyla işgalini genişletmeye çalışan İsrail, diğer taraftan Mescid-i Aksa ve Kudüs etrafında yaşayan Müslümanlara yönelik fiziki ve psikolojik saldırılarını da her geçen gün artırmaktadır.
Kudüs, İslam ümmetinin onurudur, şerefidir. Tertemiz geçmişi ile bizler için korunması gereken mabedimizdir. Kudüs’ün özgürlüğü, tutarlı, bütüncül, tertemiz bir mücadele ile mümkündür. Bu sebeple Gazze’de Amerika İsrail karşısında Hamas’a, Mısır’da Suud, körfez sermayeli Sisi cuntası karşısında İhvan-ı Müslimin’e destek vermek, Suriye’de katil Esed, Rusya İran ve destekçisi Hizbulesed’e, Irak’ta Sünni halka işkence eden Haşd-i Şabi çetelerine karşı durmak bu mücadelenin bir parçası olarak görülmelidir.
Platform üyeleri, okunan duaların ardından dağıldı. Protestoya Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Ereğli Belediye Meclisi’nin AK Partili bazı üyeleri katıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo