Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KÖYLÜ PAZARI YENİLENİYOR

KÖYLÜ PAZARI YENİLENİYOR

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçe belediyesince, merkez pazaryerindeki 2’nci etap iyileştirme çalışmalarına başladığı bildirildi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazı açıklamaya göre, Şehit Rıdvan Caddesi’nde yeni tuvaletler, bay ve bayan mescitler, bebek emzirme ve alt değiştirme odalarının yapılarak hizmete girmesi ile başlayan, cadde üzerinde bulunan dükkanlardaki çıkmaların yıkımı ile bu kapsamdaki yaya yolu ve trafik düzenlemesi çalışmaları ile devam eden rehabilitasyon çalışmaları kapsamında, köylü pazarı ve meyve-sebze satış yerlerindeki çatı ve zemin değişimi için söküm işlemleri başladı.

UYSAL: PAZARYERİ KÜLTÜRÜ YAŞATMA ÇABASINDAYIZ
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konuya ilişkin açıklamasında, çatıların yenileneceği ve pazaryeri zemininin değişeceğini söyledi. Pazaryeri kültürünü yaşatma çabasında olduklarını ifade eden Uysal, şöyle dedi:
“Pazaryerimize yeni WC, bay ve bayan mescitleri, bebek emzirme ve alt değiştirme odalarını yaptık. Şehit Rıdvan Caddesi üzerinde bulunan dükkânların çıkmaların yıkımı gerçekleşti. Burada yaya yolu ve trafik düzenlemesi çalışması yapacağız. Belediye meclisimizde çıkan karar doğrultusunda İller Bankası borçlanması ile çatı ve zemin değişimi çalışmalarına da başlıyoruz. Bugün köylü pazarı ve meyve-sebze satış yerlerindeki çatı ve zemin değişimi için söküm işlemleri başladı. Pazaryerindeki çirkin görüntüler tamamen ortadan kalkacak.”
Öte yandan, çalışmaların, pazarcı esnafının mağdur olmaması için Pazartesi ve Cuma günleri haricinde sürdürüldüğü kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo