Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KÖPEK HASTANEDE AMELİYAT EDİLDİ!..

KÖPEK HASTANEDE AMELİYAT EDİLDİ!..

Ereğli’de köpeğe hastanede tıbbi müdahalede bulunduğu iddia edilen bir doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

 Ereğli Devlet Hastanesi’nde görev yapan ortopedi doktoru R.E’nin bir arkadaşının ayağında tümör tespit edilen köpeğine acil servis cerrahi odasında ameliyat ettiği anları sosyal paylaşım sitesinde paylaşması üzerine hastane yönetimi soruşturma başlattı.

Doktor R.E’nin yaptığı paylaşımı bir süre sonra kaldırdığı öğrenildi.

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Özkan Gün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ereğli Devlet Hastanesi doktorlarından R.E’nin bir köpeğe acil serviste 10 gün önce tıbbi müdahalede bulunduğu anın sosyal paylaşım sitesinde yer aldığını belirtti.

Doktor hakkında bir sonraki iş gününde soruşturma başlatıldığını anlatan Gün, "Soruşturma devam ediyor, soruşturmanın ardından durum netlik kazanacak" dedi.

Ereğli Gönülden Hayvanseverler Derneği üyesi Belgin Alcan da doktorun iyi niyetle köpeğe müdahalede bulunduğunu öğrendiklerini belirterek, "Ayağında tümör teşhisi konulan köpeğe Ereğli Devlet Hastanesi ortopedi doktoru iyi niyetli davranarak tıbbi müdahalede bulunmuş. Sonuçta iyi bir niyet var. Tıbbi müdahalenin sonucu sıkıntılı olunca da köpeğin yaşamına son vermişler. İyi niyetli bir davranışın kötü sonuçlandığını söyleyebiliriz. Ereğli’de tam donanımlı bir veteriner kliniği bulunmuyor. Böyle sonuçlanmamasını isterdik. Takdire şayan bir davranış ama keşke bir kliniğe sevk etseydi" diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Tekin öztürk

18 Kasım 2015 - 07:31

Veterinerlikte yapılması gerekiyormuş, ama maalesef hastanede yapmış doktor. Bu nedenle tepki çekiyor. Yoksaki, elbette hayvanlarında canı var, bakıma ihtiyacı var! 6 saat

Nuray Yavuz

18 Kasım 2015 - 07:30

Ne var bunda o hayvanda bir can sahibi ve yardım edilmeye çalışılmış acı çekmesi dahamı iyi olurdu

Yorum Yazın