Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KONYA’DA ZONGULDAK’I TEMSİL ETTİ !.

KONYA’DA ZONGULDAK’I TEMSİL ETTİ !.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Ören İlkokulu Sınıf Öğretmeni Semra Yalmancı Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nce Konya’da düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” etkinliğine Zonguldak’ı temsilen katıldı.


Edinilen bilgiye göre,  Mevlana’nın 746. Vuslat Yıl Dönümü Şeb-iArus Haftası etkinlikleri kapsamında, Konya Valiliği, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğindeki etkinliğin açılışı Mevlana Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

81 İl’den birer öğretmenin davet edildiği etkinlikte, Hakkari temsilcisi öğretmen Nazmi Üce, öğretmenler adına bir konuşma yaptı.

Aralarında Ören İlk Okulu Öğretmeni Yalmancı Yücel’in de bulunduğu 81 öğretmene katılım belgeleri ile hediyeler verilen programın ardından; Konya Panorama Müzesi, Mevlana Müzesi, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi gezildi. Aynı akşam ise Konya Mevlana Kültür Merkezindeki Sema programı izlendi.

Programlara, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Öğretmen Yetiştirme ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın