Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KONU ÇOK ÖNEMLİ AMA SALON BOŞ!

KONU ÇOK ÖNEMLİ AMA SALON BOŞ!

Okul kantini işletmeciliği yapan şahsın daha dün aynı okulda 9 yaşındaki öğrenciyi dudağından öperek tacizde bulunması olayının şokunu yaşayan Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, “Çocuk İstismarı ve Kadına Şiddet Paneli” gerçekleştirildi. Konuşmacılar ise adeta boş salona tedbir ve korunma yollarını anlattı.


Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Kadın Platformu’nca çocuğa yönelik cinsel istismara ve kadına uygulanan şiddet olaylarına karşı farkındalığı arttırmak amacı ile panel yapıldı.
AKM Sinema Salonu’ndaki “Çocuk İstismarı ve Kadına Şiddet Paneli” adı verilen etkinliğe Psikolog Emek Utku Çayır, Avukat Ezgi Ergen ve Avukat Damla Yıldırım konuşmacı olarak katıldı. Panelistler, etkinliğe katılan birkaç yurttaşa, istismar ve şiddet durumlarında neler yapılması gerektiğini anlattı.
GÜNDEMDEKİ FLAŞ KONU: NAFAKA!.
Panelin en dikkat çeken konu başlıklarından biri ise ülke genelinde pek çok kesimce dillendirilen ‘boşanan kadına nafaka verilsin mi-verilmesin mi?’ konusu oldu. “Kurusıkı tehditler” ana başlığı ile değinilen nafaka konusuna ilişkinse konunun saptırılmaya çalışıldığı öne sürülerek şu ifadeler kullanıldı:
“Kişi evlendiğinde ya da bir işe girdiğinde nafaka kaldırılabiliyor. Nafaka, sadece kadınlar tarafından talep edilebilen bir şey değildir. Erkekler de eğer yoksulluğa düşecek ise nafaka talep edebiliyorlar. Ancak bunu çoğunlukla kadınlar talep ediyor; bu da aslında mücadelesini verdiğimiz toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin bir yansımasıdır. Toplumda genelde yoksulluğa kadınlar düşeceği için nafakanın kadınlara daha çok bağlandığını görüyoruz. Bunun ile ilgili kanunda bir taraf belirtilmiyor.”
SERGİ AÇILIŞI
Öte yandan, haber yayına hazırlandığı sırada; detayları ‘bir tuş bir dokunuş’, ‘gölgemdeki tutsak’ ve ‘çocuk istismarı’ olan sergi açılışı gerçekleştirildi. 18 ve 19 Kasım tarihlerinde açık kalacak sergi 17.00’a kadar gezilebilecek.  

****

İĞRENÇ OLAY, EREĞLİ'DE YAŞANDI
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir ilköğretim okulunda 9 yaşındaki öğrenciyi dudağından öperek tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli tutuklandı. 
Kepez Mahallesi’ndeki bir ilköğretim okulunun kantinini işleten 50 yaşındaki H.S, aynı okulda eğitim gören E.T.’yi (9) dudağından öperek cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.
Tacize uğrayan öğrencinin olayı ailesine anlatması üzerine harekete geçen polis, H.S’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Beycuma Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. 
Savcılığın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor. 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın