Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Komutan, şehitlik ve gaziliği anlattı

Komutan, şehitlik ve gaziliği anlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ekan Bülbül, “biz Türkler için vatan, millet ve bayrağın anlamı o kadar büyüktür ki onların yanında ‘can’ kelimesinin anlamı çok küçük kalır” dedi.


Ereğli Kadri Yılmaz Lisesi’nde ‘Şehitlik” ve “Gazilik” konularında konferans verildi. Komutan Bülbül, TSK’nın faaliyetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösteriminin ardından yaptığı konuşmada, maksatlarının şehitlik ve gazilerin önemini genç nesillere anlatabilmek olduğunu söyledi. Vatan için rengini şehitlerin kanından alan Türk Bayrağı vurgusu yapan Bülbül, şu ifadeleri kullandı:

ŞEHİT OLMAK İÇİN KOŞAN TÜRK MİLLETİ
“Biz Türkler için vatan, millet ve bayrağın anlamı o kadar büyüktür ki onların yanında ‘can’ kelimesinin anlamı çok küçük kalır. Onun içindir ki Türk milleti, bu değerler için vatan savunmasında bir an bile tereddüt etmez. Onun içindir ki Türk insanı, bu değeri korumak için şehit olmaya koşarken gözünü bile kırpmaz. Türk Ulusunun, Çanakkale Muharebelerinde en müstesna örneğini sergileyen engin vatan sevgisi, çağları aşan hakikat olarak günümüze kadar gelmiştir.
Aziz şehitlerimiz ve gözümüzün nuru gazilerimiz binlerce yıllık Türk tarihinin zaferlerle taçlandırmış, yasışız savaşları ile Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, Kore’den Kıbrıs’a iç güvenlik harekatına ve en nihayetine 15 Temmuz’da hain darbenin önlenmesine kadar yurdumuzun ve dünyanın her köşesinde milletimizin bağımsızlığı için kanlarını dökerek üzerinde özgür ve bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı bize armağan etmiştir.
Ben de, özellikle 4 buçuk yıl Hakkari’de görev yaptım. Birçok şehit, yaralı verdik. Arkadaşlarımızın bazısı geri dönemedi. Bu millet gerçekten fedakar, büyük bir millettir. Canına ‘tak’ ettiğinde de hiç kimseye boyun bükmeyen bir millet olma özelliğimiz vardır.”

Konferansa davetli olarak katılan 2016 yılı Diyarbakır Gazisi Hamza Mutlu da, kendisini öğrencilere tanıttığı konuşmasında askerlik görevinin kutsal olduğunu belirtti.
Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu’nun da dinleyici olarak katıldığı konferansın sonunda ise asker, öğrenci ve öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirdiler.   

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın