Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KOBİRATE, NOTU YÜKSELTTİ!.

KOBİRATE, NOTU YÜKSELTTİ!.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nun, ’Kurumsal Yönetim Notu’nun yükseldiği bildirildi.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri şirketi Kobirate’nın, Erdemir’in 8,83 puan olan kurumsal yönetim notunu, 9,02’ye yükselttiği belirtildi.

PANDIR: SÜRDÜRECEĞİZ
Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, konuya ilişkin bulunduğu değerlendirmede, iş hayatının tamamında, kurumsal yönetim prensiplerine büyük değer verdiğini savundu.
Erdemir Grubu’na geldiği günden bu yana Kurumsal Yönetim çalışmalarına hız verdiklerini vurgulayan Pandır, şunları kaydetti: 
“TKYD Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışma hayatım boyunca kurumsallaşma yönetim ajandamda önemli yer tuttu. Bundan önceki şirketimde de endekse ilk giren gruptaydık ve 80’lerde başlayan notumuzu 95’in üzerine taşıma başarısını göstermiştik.
Grubumuz kurulduğu ilk günden bugüne tüm faaliyetlerini eşitlik, şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı olarak yürütmektedir. İlk olarak geçen yıl yaptığımız iyileştirmeler sonrasında değerlendirmeye iyi bir noktadan dahil olan şirketimizin notunu hızla 9,02’ye yükseltmesi de bu bakımdan oldukça sevindiricidir. Erdemir Grubu olarak kurumsal yönetim notumuzu daha yukarılara taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

’BELGELENMİŞ OLDU’
Açıklamada ayrıca, Kobirate’in hazırladığı sonuç raporunda; Erdemir’in Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne büyük ölçüde uyum sağladığı, şirket içinde oluşabilecek risklerin tespit ve kontrol edilebildiği ve kamuyu aydınlatma faaliyetleri ile şeffaflığın üst düzeyde olduğu vurgulandı. 
Erdemir Grubu’nun, kurumsal yönetimdeki başarısını, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş.’nin yaptığı değerlendirme raporuyla ortaya koyduğu ifade edildi. 
Erdemir’de, yönetimde şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik standartlarının yükselttiğinin ’böylelikle’ belgelemiş olduğu öne sürüldü.

RAPORA NE YAZILDI?
Ayrıca açıklamada, Kobirate’in raporunda Erdemir’in, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkelerine büyük ölçüde uyum sağladığı, şirket için oluşabilecek risklerin tespit ve kontrol edilebildiği bildirildi. 
Raporda ise “Şirkette kamuyu aydınlatma faaliyetleri ve şeffaflık üst düzeydedir. Pay ve menfaat sahiplerinin hakları adil şekilde gözetilmektedir. Yönetim kurulunun yapısı ve çalışma koşulları genel olarak kurumsal yönetim ilkeleri ile uyumludur. Sonuç̧ olarak; ulaşılan bu not, Erdemir’in BIST Kurumsal Yönetim Endeksinde bulunmayı üst düzeyde hak ettiğini ifade etmektedir” ifadelerine yer verildiği kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo