Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kızılay’dan Hayırseverlere Teşekkür Belgesi

Kızılay’dan Hayırseverlere Teşekkür Belgesi

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi yetkilileri, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutulan demokrasi nöbetlerinde dernek faaliyetlerine katkı sağlayan işadamları ve hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

Türk Kızılay’ı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından ilk günden itibaren çadırlarında gönüllülerle birlikte sabah ezanına kadar demokrasi alanınını terk etmediklerini söyledi.

Kendilerinin de, derneğin yanı sıra işadamları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla meydanda çeşitli ikramlarda bulunduklarını ifade eden Aygün, "Yağmur yağdı oradaydık, ıslandık bayraklarımızı salladık. Oradaki o vatandaşlarımızdan Allah razı olsun diliyorum. Bugün burada Türk Kızılay’ına 1 ay boyunca destek veren Zonguldaklı iş adamlarımıza, hayırseverlerimize, halkımıza ikramlarımızı karşılayan 26’ya yakın hayırseverimize teşekkür belgesi hazırladık. Kendilerine buradan ayrıca teşekkür ediyoruz." dedi. 

Kurban Bayramı yaklaştığını ve ülke genelinde her yıl olduğu gibi bu yılda kurban vekaleti topladıklarını anımsatan Aygün, şöyle devam etti: 

"Biz vekaletle kurban vekaleti alıyoruz, kurbanlarımız da kavurma olarak yapılıyor ve halkımıza dağıtıyoruz. Biz makbuz karşılığı yapıyoruz. FETÖ’cülerin topladığı kurbanların nereye gittiği bile belli değil. Kurban vekaleti 550 lira diye afişler görüyoruz ki bu fiyata kurban kesmek imkansız. Biz 740 liraya vekalet alıyoruz ve maliyeti budur. 400-500 liraya vekalet alanların kurbanlarının kesildiğine inanmıyoruz. Biz makbuz karşılığında alacağımız bu kurbanlarımızı kestikten sonra ihtiyacı olan ailelerimize dağıtacağız."

Törende, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında girişiminin ardından tutulan demokrasi nöbetlerinde dernek faaliyetlerine katkı sağlayan iş adamlarına ve hayırseverlere teşekkür belgesi verildi.

 

Törene AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Türk Kızılay’ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, TSO Başkanı Metin Demir, daire müdürleri, iş adamları ve siyasi partilerin temsilcileri ile hayırsever iş adamları katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın