Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KIYI KESİMLERDE YAĞMUR ,İÇ KESİMLERDE KAR BEKLENİYOR

KIYI KESİMLERDE YAĞMUR ,İÇ KESİMLERDE KAR BEKLENİYOR

Zonguldak Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı Acil durum yönetim Merkezi’nce meteorolojik uyarı yapıldı


Açıklamada, bölgenin bu akşamdan itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi ve iç kesimlerde mevsimin ilk kar yağışlarının görülmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“4 Aralık 2019 Çarşamba günü, yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların, Batı Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba günü bölgenin iç kesimlerinin genelinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte Perşembe, Cuma  ve Cumartesi günleri Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı tahmin edilmektedir.”

Tahminin geçerlilik periyodunun, 3 Aralık Çarşamba 18.00 ila, 4 Aralık Perşembe  günü 00.00 saatleri arasını kapsadığı ifade edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın3
gülücük1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın