Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kitap okuma etkinliğinde sınav çalıştılar!

Kitap okuma etkinliğinde sınav çalıştılar!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kütüphaneler Haftası dolayısıyla ‘81 İl kitap okuyor’ etkinliği gerçekleştirildi.


Alınan bilgiye göre, Kütüphaneler Derneği’nce Ereğli ayağı organize edilen 81 İl kitap okuyor etkinliği, sahil mevkisi İlçe Halk Kütüphanesi karşısındaki açık alanda yapıldı.
Ereğli Kütüphanesi Müdür Vekili Berivan Çelik, burada yaptığı konuşmada, geleneksel olarak yapılan etkinliğin 81 ilde eş zamanlı olarak yapıldığını söyledi. 30 dakika boyunca kitap okuyacaklarını belirten Çelik, “54’ncü Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye’de aynı anda yarım saat sessiz kitap okuyarak kitap, kütüphane ev okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltebilmeyi hedefliyoruz. 6 yıldır başarıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğin 7’nci yılını, artan ilgi ve destekle sürdürmekteyiz” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERDEN BAZILARININ SINAVI VARDI AMA!..
Öte yandan, bazı öğrencilerin, seçtikleri kitapların arasına koydukları ders notları okumaları dikkat çekti. Denizcilik Lisesinde bir öğrenci, aynı gün tarih sınavı olmasına karşın etkinliğe getirildiğini, burada ise sınava çalışmak zorunda kaldığını söyledi.
Bazı öğrencilerin hiç kitap okumadığı bazılarının ise gazete okudukları görüldü. Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise etkinlik süresince “Cesaret ve Fazilet Mücadelesi” adlı kitabı okudu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın