Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kışla-Kepez Hattında Çevre Düzenlemesi

Kışla-Kepez Hattında Çevre Düzenlemesi

Kışla-Kepez karayolunun ışıklandırma çalışmalarının ardından Karadeniz Ereğli Belediyesi ekiplerince çevre düzenleme çalışması da başlatıldı.

Yapımı tamamlanan Kışla-Devrek Yol Ayrımı ve Devrek Yol Ayrımı -Kepez yolu güzergâhında yapılan çalışmalar süresince, söz konusu güzergâhta gerekli alt yapı çalışmalarını yapan ve çalışma süresince karayollarını,  gerektiğinde araç ve personelle destekleyen Kdz. Ereğli Belediyesi, yol çalışmalarının bitmesiyle birlikte yol üzerindeki çevre düzenleme çalışmalarına başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nce yapılan çalışmanın ilk etabı, Potbaşı Mevkii’nden Devrek Yol Ayrımı köprülü kavşağına kadar olan alanı kapsıyor.

Söz konusu alan da, 600 ton toprak kullanacak ekipler, orta orta kaldırım ve yan bantlarda toprak sermenin ardından çalışmalarını çimlendirme, çiçeklendirme ve ağaçlandırma ile tamamlayacak.

İlk etap çalışmasının bitirilmesinin ardından ikinci etap çalışma, Yeşiltepe –Kepez istikametinde yapılacak.

Öte yandan Park Bahçeler Müdürlüğü, Uzun Mehmet Mahallesi’ndeki park yapımı ile çevre düzenleme çalışmasının sürdürdüğünü bildirildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın