Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kısa sürede DEV iş! Bahçeşehir açıldı..!

Kısa sürede DEV iş! Bahçeşehir açıldı..!

Eğitime iddialı giren Bahçeşehir Koleji Kampüsü açıldı.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Bahçeşehir Koleji Kampüsü açılışı gerçekleştirildi.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü kurucusu Oğuz Karahan, Ereğli Organize Sanayi Bölgesi Mevraltı mevkisindeki açılışta, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, entelektüel bireyler yetiştireceklerini söyledi. Aklı geliştireceklerini anlatan Karahan, şöyle dedi:
“…bilinçli, çalışkan, entelektüel, çağdaş…”
“Aklı geliştiren, kullanmasını öğreten. Bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir. Ben bu düşüncelerle yola çıkarken, öncelikle kendi evlatlarım için, sonra onların nezdinde bütün çocuklar için nitelikli, kalıcı bir iş yapmak istedim. Şimdi bu kampüse dönüp baktığımda, bahçede, koridorlarda koşan, yeteneklerini geliştirmeye çalışan; bilinçli, çalışkan, entelektüel, çağdaş, prıl pırıl öğrencilerin olduğunu düşündükçe çok mutlu oluyorum.”
Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ da, 1994’de kurulan Bahçeşehir Okulları’nın, Türkiye’deki eğitime yön vermeye başladığını iddia ederek, “bugün geldiğimiz noktada, çeyrek asırlık bir süredir Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Bununla birlikte Türkiye’nin en itibarlı, en başarılı eğitim kurumuyuz” dedi.
Kolej Müdürü Eda Ülkü ise, mesleğinin 16. Yılında ülke geleceğine yön verecek çocukların yetiştirildiği Bahçeşehir Koleji Ailesine, Karadeniz Ereğli kampüsü olarak katılmanın mutluluğu ve gururu içinde olduklarını ifade etti.
Kolej Müdürü Ülkü önderliğindeki okul öğretmen kadrosunun sahne önüne davet edilmesinin ardından açılış kurdelesi kesilen okul, davetlilere gezdirildi.

-KATILIM-
Açılışa AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burak Yaman, bazı özel okul ve eğitim kurumu yetkilileri ile öğrenci velileri katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Yasin Topal

11 Ağustos 2017 - 22:46

Tüm bölge halkına hayırlı olsun, bölgeye çok şey katacak.

Reyhan Aytekin

11 Ağustos 2017 - 12:07

Oral Hüseyin Aytekin.kalabalik olmuş.guzel

Yorum Yazın

Canlı Radyo