Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kibar Holding sahipleri Ereğli’ye geldi!

Kibar Holding sahipleri Ereğli’ye geldi!

Karadeniz Ereğli’deki 40 yürüme engelli vatandaşa tekerlekli engelli sandalyesi hediye eden Kibar Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kibar’ın Eşi Semiha Kibar, gördüğü ilgi karşısında duygulanarak gözyaşlarını tutamadı.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, hayırsever Semiha Kibar tarafından temin edilen engelli sandalyelerin teslim töreni gerçekleştirildi.
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne ait bahçede düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ardından istiklal marşı söylendi.
Dernek Başkanı İsmail Şentürk, törende konuşmasında, kendi imkanları ile bazı engelleri aştıklarını söyledi. Ancak günlük hayatta pek çok sorunla karşılaştıklarını anlatan Şentürk, şöyle dedi:
“Önümüzdeki engelleri kaldırdık. İçinde bulunduğumuz engelle yaşamayı biliyoruz. Ama karşılaşmış olduğumuz problem ve engeller var. Onlarla ilgili sorumluluğu olan insanlar var. Bizim için otobüse binerken hayat zor. Uyurken, banyo yaparken zor. Yemek yerken zor, ulaşım zor. İstihdam ve sağlık zor. Yaşamış olduğumuz sorunları, eğer gücünüz yetiyorsa lüten kaldırın.”
Törende konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çatoroğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise engellilerin hayatlarını kolaylaştırma doğrultusunda hareket ettiklerini ifade ettiler. Başkan Uysal, Kibar Holding sahibi aileyi, sonraki süreçte yeniden Ereğli’ye gelmeleri yönünde temennisini belirtti.
Gözyaşlarını tutamadı!
Semiha Kibar’a, güne ilişkin çiçek ve bir teşekkür plaketi verildi. Bazı engelli yakınları, hayırsever Kibar’ın yanına giderek, teşekkür ettiler. Bu durum karşısında duygulanan Bayan Kibar, gözyaşlarını tutamadı. Kibar, gazetecilerin ’duygulandığı hatırlatması’ üzerine konuşmasında, “duygulandım. Bu kadar genç çocukların bu halde olması beni duygulandırdı” dedi.
Tören hatıra fotoğrafının çektirilmesinin ardından son buldu.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
MAHMUT DAŞDELEN

18 Ağustos 2017 - 20:34

Ne mutlu duygulanmamak mümkün değil vesile olanlardan ALLAH razı olsun.

MAHMUT DAŞDELEN

18 Ağustos 2017 - 20:34

Ne mutlu duygulanmamak mümkün değil vesile olanlardan ALLAH razı olsun.

Ersin Selcan Uzun

18 Ağustos 2017 - 17:49

Allah razi olsun vesile olanlardan buna cok guzel ornek bir davranis tebrik ediyorum

Yorum Yazın

Canlı Radyo