Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KESİME GÖTÜRÜLÜRKEN KAÇTI!.

KESİME GÖTÜRÜLÜRKEN KAÇTI!.

Kesime götürülürken kaçan ve üç kişiyi hafif yaralayan boğa, yaklaşık 5 saatlik mücadelenin ardından uyuşturucu iğneyle vurularak yakalandı.

 Kozlu’da kesime götürülürken kaçarak vatandaşlara zor anlar yaşatan ve üç kişiyi hafif şekilde yaralayan kurbanlık boğa, yaklaşık 5 saatlik kovalamanın ardından uyuşturucu iğneyle vurularak yakalandı. İlçeye bağlı İhsaniye Mahallesi’nde Murat Yollu (76) ve ortaklarının aldığı büyükbaş kurbanlık, kesim için ahırdan çıkarıldıktan sonra bir kazığa bağlandı.

Bu sırada kaçmayı başaran boğanın çarptığı kurbanlığın ortaklarından Bilal Aydoğan yaralandı. Olayı Kozlu Belediye ekiplerine bildiren Yollu’nun ortakları, kurbanlığı kovalamaya başladı. Hayvan sahipleri ve çevredeki vatandaşların çabasına rağmen yakalanamayan boğa, 20 kilometre kovalamanın ardından tekrar kaçtığı yere geldi.  Burada da vatandaşlara zor anlar yaşatan boğa, kendisini sakinleştirilmeye çalışan iki kişiyi hafif şekilde yaraladı. 

Yaklaşık 5 saatlik mücadelenin ardından İhsaniye deresine atlayan ve burada bataklığa saplanana boğa, Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu iğneyle vurularak sakinleştirildi. Dere içerisinden çıkarılan hayvan, kurban sahipleri tarafından uygun bir alana getirdikten sonra kestirdi. Murat Yollu, gazetecilere yaptığı açıklamada, boğanın kesim için ahırdan çıkarıldıktan sonra bir anda iplerinden kurtularak kaçmaya başladığını belirtti. 

Kurban ortaklarından Bilal Aydoğan da hayvanı kesim için çıkarttığı sırada kaçmaya başladığını aktararak, "Huysuzlaşınca zapt etmeye çalıştım. Zapt edemeyince yere düştüm ve hayvan üzerimden geçti. Yaralandım. Yaklaşık 5 saattir hayvanın peşindeyiz" dedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo