Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KEPEZ DAĞ EVLERİNE SU KANALI

KEPEZ DAĞ EVLERİNE SU KANALI

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan ve inşası süren Süleymanbeyler Mevkii’ndeki Arıtma Tesisi’nden, Ereğli’ye su verilmesi projesi kapsamında su hattı geçirilen ve bu nedenle bozulan Kepez Dağ Evleri yolu onarıldı, su kanalları yapım işi tamamlandı.

Süleyman Beyler Köyü sınırları içinde yapımı süren ve Ereğli İlçe Merkezi, Gülüç, Delihakkı, Ören yerleşim yerleri ile güzergâh üzerindeki civar yerleşimlere günde 70 bin metreküp içime ve kullanma suyu temin edecek Arıtma ve İsale hattı çalışmaları son aşamaya geldi.

BELEDİYE, SU KANALI YAPIYOR

DSİ, söz konusu tesisin üniteler ile bağlantısını sağlayacak geçiş noktalarında yapılan çalışmalar nedeniyle bozulan yolları onarırken,  Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerde söz konusu noktada biten çalışmalar sonrası yol güzergâhında su kanalları yapım işini tamamladı.

Kepez Dağ Evleri Yol ayrımı ile Denizcilik Fakültesi altı Mevkii’ndeki 700 metrelik alanda biten çalışmaların bir benzeri de, Kepez Dağ Evleri Yol ayrımı ile Kaynarca Köprüsü arası yapılacak.

7 KİLOMETRE PROGRAMA ALINDI

Su kanalları yapım işine Kepez Dağ Evleri Mevkii’nde başlayan Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, yıl içinde Bölücek, Kıyıcak, Balı, Uzun Mehmet, Güldere, Uzun Çayır ve Kavaklık mahallelerinde toplam 7 bin metre su kanal çalışmasını programa aldı. Söz konusu noktalardaki çalışmalarda yılsonuna kadar tamamlanacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın