Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KENDİSİNİ İŞTEN ATAN BELEDİYE BAŞKANINA MEKTUP YAZDI!

KENDİSİNİ İŞTEN ATAN BELEDİYE BAŞKANINA MEKTUP YAZDI!

Karedeniz Ereğli Belediyesi’ndeki işinden gerekçe gösterilmeden mazeretsiz atılan Yusuf Zobar, Başkan Posbıyık’a mektup yazdı.


ADAMSIN BAŞKANIM!.

31 Mart Mahalli İdari Seçimini kazanarak aradan geçen uzun zamanın ardından yeniden belediye başkanı seçilen Halil Posbıyık, mazbatasını aldıktan kısa süre sonra işten çıkarmalara başlamıştı.
O çalışanlardan biri ise mesleği gazetecilik olan biri ‘özel’ iki çocuk babası Yusuf Zobar oldu. Zobar, her satırı ‘ibretlik’ mektubunu sosyal medya hesabından da paylaştı. İşte o satırlar:

“ ”

Başkanım nasılsınız?

Beni soracak olursanız ben çok iyiyim.

Öncelikle, 6 aylık hamileyken eşini kaybeden ve beni bu günlere getiren annemin, nişan yüzüğünü taktığın ve nikâhını kıydığın eşimin, biri 6, diğeri 13 yaşındaki 2 oğlumun sana çok ama çok selamları var!.

“Ben belediyeden işçi çıkaracak kadar vicdansız bir adam mıyım? “ diyen adama (!) selam söyle dediler.

Üzerimde kalmasın.

Başkanım, ben arabulucu ile anlaştım, kalan hesabı (Yetim hakkı yedin) ahirete bıraktım.

Bu arada Sözcü Gazetesi’ne verdiğiniz röportajı okudum.

İnan işten çıkarıldığım da bu kadar üzülmemiştim.

Aralarında benim de olduğum, işten mazeretsiz attığın 8 kişi için “Benim için adam olmaları önemli.” demişsin.

Doğrusu seçim meydanlarında  “Ben ekmek almaya değil, ekmek vermeye geliyorum. Ben belediyeden işçi çıkaracak kadar vicdansız bir adammıyım ?  dedikten 2 ay sonra,  8 kişiyi ekmeğinden eden , 4-5 kişiye 56 gün kağıdı gönderen ve daha kaç kişiyi işten atacağı bilinmeyen senin gibi adama da (!)  bu yakışırdı!.

Başkanım;

Geldin sahildeki seyyar satıcıları ekmeğinden, el emeği göz nuru ürünlerini satan takıcıları da yerinden ettin.

Suya ve Otopark’a zam yaptın.

İlk kazmayı Plaj daki Başkanlık konutuna vurdun.

Daha İlk bayramda vatandaşa sırtını döndün. Belediyeye seninle bayramlaşmaya gelen vatandaşı “Tayyar”la tanıştırdın, sonra yıllarca bayramlaşmalara ev sahipliği yapan Teras Cafe’yi kapattın.

Komşu da sel oldu görmedin, şehit cenazesine bile  gitmedin.

Gözünü 1 liraya çay içilen sahil cafeye diktin, özelleştirdin.

Plaj da yazın belediyenin yaptığı gıda işini  “ Halil’in Yeri” ne (!) verdin, O geçen yaz 3 lira olan hamburgeri 8 lira yaptı, sen keyfine baktın.

Bilet satış yerini yıktın, otobüse binmek için terminale bin bir zahmetle giden vatandaşı, bilet almak için de terminale gitmeye mahkûm ettin.

Avukat bürolarına bile festival zarfı gönderdin,  Festival bitti, yardım yapmayanlara zabıta göndermeye başladın mühürledin, yol kapattın.

Kendi işçinin hakkını yedin. Onca işçi lojman için sıra beklerken sen heykelci danışmanların ile Akbaba (!) lara lojman verdin.

Başkanım Allah’ın var, güzel işler de yaptın.

Belediye battı dedin, 19 Mayıs’da bir gece de 240 bin tl harcadın, 1 Temmuz da, Akçakoca da yağlı direkten bayrak alana 750 TL ödenirken, sen 20 bin TL’yi cebinden (!) ödedin.

On numara festival yaptın. İmamoğlu’na 100 bin lira seçim yardımı yapan Ereğli’nin evladı Murat Boz’u sahneye çıkardın, O’na imamoğlu’na yaptığı yardımın 4 katını ödedin.

ADAMSIN  be Başkanım ADAMSIN !..

(Mektubu beğenmek sakıncalı'dır. Halen Belediyede çalışıyorsanız sakın  denemeyin)..

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın53
üzgün21
kızgın18
gülücük13
hayran2
Cahi cühela

03 Ağustos 2019 - 14:17

Ereğli" nin çağdaş, laik, sosyal, kültürlü ! Halkı ' Her şey Çok güzel olacak, martın sonu bahar' dedi. Tercih halkın. Kimse kendini BAŞKAN ilan edemez . Allah yardımcınız olsun, yeter zaten. Zaten çok bilen halkı bilgilendirdirdiğiniz için teşekkürler.

Yılmaz sari

02 Ağustos 2019 - 11:07

Böyle açık yureklilere her zaman ihtiyacımız var eline saglik

Biri biri

01 Ağustos 2019 - 18:32

Uysal zamaninda insanlar issiz kalirken bu beyefendi nerdeymis acaba?sefa mi suruomus..cikarildiysan bos yere cikarilmadin

Doğrucu davut

01 Ağustos 2019 - 11:31

Önceki dönem Altan Akçakese ve diğerlerinin işine son verildiğinde tepki gösterdiyse haklı. Göstermediyse bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın anlamı çıkar.

Disic genc

01 Ağustos 2019 - 00:31

Helal olsun hayatimda okudugum en guzel mektupdu kardesim kimsenin hakki kimsede kalmaz.elbet bedelini zamani gelnce bu dunyada olmasa bile.obur dunyada sorarlar

VATANDAŞIN BİRİ

31 Temmuz 2019 - 21:44

Helal sana abi ağzına sağlık

Kaytan bıyık

31 Temmuz 2019 - 21:05

Posbıyık hakkında kimsenin bilmediği gerçekleri biliyorum...

Şakir Kumaş

31 Temmuz 2019 - 19:48

Teşékürler eline yüreğine sağlık

Alaylı 67

31 Temmuz 2019 - 19:48

Ereğli halkına da bu yakışırdı zaten.Adam eğlence peşinde.Kim işsiz kim aşsız umrundamı.Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah.Bu mektubu yazan kardeşimede daha iyi hayırlı ekmek kapısı nasip etsin inşallah.

Kandilli Belediyesine Bi mektupta ben yazacam

31 Temmuz 2019 - 19:23

Belediyede işler iyice çığrından çıkımış. Borç batağında bütün projeler ellerinde patlamış. Başlanan hiç bir şey bitirilmemiş. İşcinin maaşı geç ödeniyor. Mesaisi ödenmiyor. Kimi eziliyor kimi geziyor.Yolsuzluk üsülsüzlük almış başını gidiyor.Araçlar özel işlerde sigortasız muaynesiz trafikte.Şirkete ihtiyaç olmamasına rağmen işci doldurdu.2015 makam odasını yenilediği yetmedi 2019 seçiminden sonra seramiğinden perdesine kapısına kadar tekrar yeniledi.Seçimi afişinden arabasına partinin içkili yemeklerine kadar belediye fatura edilerek kazandı.Kandilli halkı hizmet bekliyor.La bi Allah ın kuluda çıkıp demiyor bu düğün salonu ihalelerini kime işci ihalelerinin kime nasıl verdin bu yolar ne olcak.Adam chli adamı koruyan kollayan ak partili.devletin müfetişini bile ayarlamışlar. Mustafa aydın ben kazanmadıysam bu oyun daha bitmemiştir.

Kara murat

31 Temmuz 2019 - 19:05

Böyle başkanın

İZZET ALTAY

31 Temmuz 2019 - 15:28

Yahu sen mektup değil destan yazsan nolur yazmasan nolur 2014 65 kişi işten atılınca sen terfi ettin dürüstsen ozaman nerdeydin samimi değilsin

Vatandaşın biri

31 Temmuz 2019 - 12:46

Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Allah yarına bırakır yanına birakmaz

Bozhaneli cocuk

31 Temmuz 2019 - 11:48

Helal olsun sana adamsin

Yorum Yazın