Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KELEŞ’TEN ‘SPOR’ AÇIKLAMALARI

KELEŞ’TEN ‘SPOR’ AÇIKLAMALARI

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, ilçenin, spor müsabakalarının oynanabileceği şehir merkezine yakın bir noktada stadyuma ihtiyacı olduğunu bildirdi.


Bölgeye yayın yapan Ereğli FM’de “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programında Gazeteci Fikri Kapan’a açıklamada bulunan Keleş, Karadeniz Ereğli’nin spor ve sanatsal alanlarda pek çok eksiğinin olduğunu söyledi.
Bunların başında ise donanımlı bir stat olmayışının geldiğini öne süren Keleş, şu ifadeleri kullandı:

“Gün gelir evine gidemezsin”
“Kulüp başkanlığı yaptım ve bunu çok severek yaptım. Çok yaklaşmamıza rağmen Allah bize 3. Lig’e çıkmamızı nasip etmedi.
Karadeniz Ereğli Belediyesporda işler iyi gözüküyor. Yani 10 bin kişiye oynamak her babayiğidin harcı değildir. Maliyetli bir bütçe kuruyor ve bunu tamamlıyorsunuz. Eksik kalırsa cebinizden verirsiniz. Kaynak yaratmaya çalışıyorsunuz. Gün gelir evine gidemezsin. Çocuğun, oradaki 18-20 kişi olur. Evdeki torunu unutursun.

“Ereğli batının Hakkari’si”
Şehrimizin hala hak ettiği, spor müsabakalarının gerçekleşeceği stadı yok. Ereğli yoklar şehridir. Belediye başkanlığı yaptığım dönemde, ‘Ereğli batının Hakkari’si’ demiştim. Bugün, yine aynı lafımdayım. Senin stadın yok, kültür merkezin yok, o yok bu yok! Ama stat da çok önemli bir meseledir. Ereğli, şehrin Ziraat Türkiye Kupası ile gerçek manada tanıtımının yapıldığı bir organizasyona ev sahipliği yapan bir yer. Maça gittiğinde Beyçayır Stadı’nda (Şehit Vefa Kara Kurdu Stadı), kafanı bir sağa bir sola çeviriyorsun sahayı göremiyorsun çünkü orada direk burada direk var.

“İnsanlara yazık”
Bu sorunun da bir ön önce çözülmesi lazım. Ereğli’nin, spor müsabakaları oynayabileceği, şehir merkezine yakın ki Erdemir sahası buna en güzel örnektir. Oradaki tribün düzenlemelerini yapıp, onların da şehre bir adım yaklaşmaları lazımdır. Çünkü bu takım 3. Lig’e çıktığında bu maçlar Beyçayır’da oynanmaz. İnsanlara da yazık.

Ziraat Türkiye Kupası
Ziraat Türkiye Kupası’nda güzel maçlar oluyor. İlk oynanan Çankırı maçına geldim, güzel maçtı. Bugün oynanacak Gebze maçının da güzel ve kaliteli geçeceğini düşünüyorum. Takımımızın bir üst kademeye çıkması arzumuzdur. Bununla ilgili olarak belki para veremeyebiliriz ama biz üzerimize düşeni yaptık.” 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
şaşkın1
gülücük0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın