Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’KDZ.EREĞLİ’NİN GERÇEK HAVA KALİTESİNİ YANSITMIYOR’

’KDZ.EREĞLİ’NİN GERÇEK HAVA KALİTESİNİ YANSITMIYOR’

Kdz.Ereğli Belediyesi Hava Kirliliği İzleme İstasyonu verilerine göre, ilçemizde hava kirliliği ölçümleri normal değerlerdedir. Kdz.Ereğli’nin 23.08.2016 tarihi saat 08.00 itibariyle pm10(partikül madde) parametresi 16’dır.

İlçemizde yayın yapan bazı gazete ve internet sitelerinde, Kdz.Ereğli’nin Hava kalitesine ilişkin yer alan bir haberin, sosyal medya ortamında da endişeye yol açacak şekilde yorumlanması nedeniyle bu açıklamanın yapılması zorunlu hale gelmiştir.

Söz konusu haberde, “Kdz.Ereğli’de hava kirliliğinin ciddi sağlık etkileri oluşturabilecek düzeyde olduğu açıklandı. Kdz.Ereğli’de yapılan ölçümde tehlikenin en üst seviyesinde olan rakam 493 olarak tespit edildi” açıklaması yer almaktadır.

KDZ.EREĞLİ’NİN GERÇEK HAVA KALİTESİNİ YANSITMIYOR

Bahsedilen kirlilik parametresi pm10 (partikül madde) parametresidir. Hava Kalitesi İzleme İstasyonumuzun ölçüm verileri incelendiğinde, bunun kısa süreli bir yükselme olduğu ve ardından pm değerinin 32 mikrogram/m3’e düştüğü görülmüştür. 23.08.2016 sabah saat 08.00 verilerinde ise bu değer 16’dır.

Haberlerde bahsedilen ölçüm sonucu, anlık bir cihaz arızasından ya da bölgede o anda yüksek oranda toz çıkaran bir çalışmadan kaynaklanmış olabilir ve gerçek hava kalitesi değerini yansıtmamaktadır. Bu durum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İstasyonları web sitesinde, dinamik tablo değerlerinden de açıkça görülebilir.

Özetle, Hava Kirliliği İzleme İstasyonu verilerine göre, ilçemizde hava kirliliği ölçümleri normal değerlerdedir.

Ayrıca, Hava İzleme İstasyonumuzda yetkili servis tarafından bu hafta periyodik bakım gerçekleştirilecektir.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo