Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kdz.Ereğli Belediyesi, Kış Şartlarına Hazır..

Kdz.Ereğli Belediyesi, Kış Şartlarına Hazır..

Karadeniz Ereğli Belediyesi olası kar yağışı ile mücadele kapsamındaki hazırlık çalışmalarını tamamladı. 16 iş makinesiyle karla mücadeleye hazır olan Karadeniz Ereğli Belediyesinde, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında, kış mevsimi boyunca görev yapacak kriz masası da oluşturuldu.

Kdz.Ereğli Belediyesi  İlçemizi etkisi altına alması beklenen  kar yağışına karşı her türlü hazırlığı tamamladı.

Kdz.Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün yanı sıra, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlükleri gerek araç, gerekse personelleriyle karla mücadeleye hazır.

KRİZ MASASI KURULDU..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kötü hava şartlarında ve kar yağışının oluşturacağı her türlü olumsuzluğa karşı mücadelede görev yapacak kriz masasının oluşturulduğunu belirterek; “Halkımız her türlü istek ve şikâyetini ’Alo 153 Zabıta’ hattına yapabilir. Tüm ihbarlar değerlendirilecek, sorun yaşanan bölgelere anında müdahale edilecek” dedi.

HASTALAR EVLERİNDEN ALINACAK

Başkan Uysal, gelecek ihbarlar dâhilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü’ne ait 3 adet 4x4 araçlarla diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastaların 24 saatlik süre içinde evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacağını da kaydetti..

16 İŞ MAKİNESİ HAZIR BEKLETİLİYOR

Kar yağışıyla mücadele kapsamında kullanılmak üzere 400 ton tuz alımı gerçekleştirildiğini belirten Başkan Uysal; “400 ton tuzumuz hazır. İhtiyaç halinde 170 ton daha ilave tuz alımı gerçekleşecek. Belediyemiz, ikisi aynı zamanda tuzlama yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyderi olası kar yağışına karşı hazır bekletiyoruz” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın