Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KDZ EREĞLİ, DEMOKRASİ NÖBETİNDE..

KDZ EREĞLİ, DEMOKRASİ NÖBETİNDE..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çağrısı üzerine alanlarda toplanan binlerce Kdz.Ereğli halkı, sabah saatlerine kadar Atatürk Anıtında demokrasi nöbetini sürdürdü.

15 Temmuzda FETÖ’cü Terör Örgütüne mensup kişilerce gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimine karşı, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çağrısı üzerine alanlarda toplanan binlerce Kdz.Ereğli halkı, demokrasi nöbeti tuttu.

Darbe girişiminin ilk gününden itibaren tek yürek, tek ses olan Kdz.Ereğli halkı, darbeye karşı demokrasi nöbetini sürdürüyor. Akşam saatlerinde Atatürk Anıtında Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çağrısı üzerine ilçedeki çeşitli siyasi partilerin temsilcileri, Sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, yöresel dernekler, çeşitli meslek gruplarından vatandaşlar ve binlerce Kdz.Ereğli halkı bir araya geldi.

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayrağı eşliğinde, bir görsel şölene dönüşen demokrasi bayramı buluşmasında, marşlar söylendi, din görevlilerince Kur-an-ı Kerim okunarak ilahiler söylendi.

Ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü için edilen duaların ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişi ve açıklamaları alana kurulan sine vizyon eşliğinde canlı olarak izlendi.

Ereğli’deki demokrasi nöbetine katılan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da yaptığı konuşmada, Kdz.Ereğli’nin farkını ortaya koyduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, alanda toplanan binlerce Kdz.Ereğli halkına teşekkür ederek; “İlk günden itibaren Milli İradeye ve demokrasimize sahip çıkan sizlere şükranlarımı sunuyorum. Siyasi görüşü bir kenara bırakıp, bunun bir ülke meselesi, bir gelecek meselesi olduğunu görerek bizlerle birlikte olan, demokrasi nöbetini sürdüren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından gece boyunca alanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara çorba, lokma ve su ikramında bulunuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın