Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAYMAKAMDAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI !.

KAYMAKAMDAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI !.

Ereğli Kaymakamı yaptığı açıklamada ilçedeki Korona kaynaklı vefat ve vaka sayısına dikkat çekti


Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yönetim Kuruluna iade ziyarette bulunduğu sırada yaptığı açıklamada, Ereğli Devlet Hastanesinde 34 yoğun bakım hastası var. Her gün 80-90 arası vaka geliyor. Vaka sayısı tüm kısıtlamalara rağmen düşmedi, bunun niye düşmediğini açıkçası tam çözemedik. “ dedi.

“Bunun yanında vefatlar da düşmedi.” diyen Çorumluoğlu, “ Daha önce belirlemiş olduğum yol haritası vardı. Önce vaka çıkacak, sonra servis sonra yoğun bakım, sonra entübe artacak, en sonunda da ölüm artacak dedim. Şimdi ölüm aşamasındayız.  Bundan sonra da geriye doğru işleyecek.  Daha az vaka gelirse, daha az vefat olacaktır. Sadece Cumartesi- Pazar4 vefat oldu. Bir de entübe hastaları döndürmekte zorlanıyoruz.” açıklaması yaptı.

ZİYARETİN AYRINTILARI

Çorumluoğlu yaklaşık bir buçuk saat süren ziyaret sırasında ERMED üyeleri ile  çeşitli konular üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

ERMED Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gönüllü, Çorumluoğlu’na iade ziyaretinden dolayı teşekkür ederken, ERMED’in çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Dernek olarak bir yandan Koronavirüs (Covid-19) salgınının azalması ve alınan kısıtlama tedbirlerinin kalkması ile birlikte ERMED’in 1. Olağan Genel Kurul çalışmalarının ön hazırlığına başladıklarını belirten Gönüllü, “halen üye kayıtlarımız devam ediyor. Bu arada koşulların normalleşmesi ile birlikte derneğimizin ilk genel kurulunu yapmayı planlıyoruz. Bunların yanı sıra mesleki ve toplumsal konularda yapabileceğimiz çalışmalarımız gözden geçiriyoruz. Bu süreçte Kaymakamlığımızın desteğine ihtiyacımız olduğu taktirde, sizden de yardım talep edeceğiz” dedi.

Çorumluoğlu da, Kaymakamlık olarak yapılabileceklere destek vereceklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanı’nın açıklamalarını dinledim. Bu yaza kadar 18 yaşa kadar aşıları tamamlayacağız diyor. Bu ciddi bir imkan. Haziranın ilk haftalarında aşı bolluğunun olacağını düşünüyorum. Sinovac gelecek, Biontech gelecek, Sputnik gelecek, kendi aşımız gelecek. Derken aşıdaki sorun bitecek. Şu anda en büyük sorun aşının olmaması. Aşı olan arkadaşlar hastalığa yakalanmıyor değil ama çok hafif geçiyor. Onun için ben bu süreci, hem kamu kuruluşları, hem de sivil toplum kuruluşları için hazırlık aşaması olarak değerlendiriyorum. Siz de bu çerçevede hazırlıklarınızı yapın, bağlantılarınızı kurun. Ben bu yazın çok hareketli geçeceğini düşünüyorum. Hem turizmde, hem gezmede, bu böyle devam etmez diye düşünüyorum, gönlümden de açıkçası bu geçiyor.  Hem yorulduk, hem ekonomik olarak zayıfladık. Bunun en önemli yönü sizsiniz. Ekonomik olarak bakıldığında en fazla zarar görenler arasındasınız. Adam para kazanamayınca, adam yemeğinden kısmıyor, televizyon alacaksa, mobilya alacaksa bundan kısıyor. Gazeteci arkadaşlarımızın da bu süreçte sıkıntı yaşadığını düşünüyorum. Bu yaz da kafeler gibi olacağını düşünüyorum. Kapattık kapattık, bir açtık, her yer doldu.  Bu yazın da böyle olacağını düşünüyorum. Aşıyla birlikte bu kısıtlamalar kalkarsa, ekonominin de daha iyiye gideceğini düşünüyorum."

Ziyarette; ERMED Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fikri Kapan, Dernek Sekreteri Sabriye Aşır, Dernek mali Sekreteri Arzu Tekin, Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Aksakal, Fahrettin Özaydın ile Aykut Ateş yer aldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
ErDinç ereğli

05 Mayıs 2021 - 07:12

Şov yapmak bukadar kolay eğitime gerek yokmuş

ereğlili vatandaş

04 Mayıs 2021 - 19:09

çünkü kapanmanın sadece adı var.demekki memurlarınız görev yapmıyor sayın kaymakam.lütfen kapanmayı temin edin.bir daha bu fırsat ne zaman gelir.

Meric uyar

04 Mayıs 2021 - 18:10

Herkes dışarıda tabi düşmez özellikle baglik mahallesi çocuklar hep dışarıda polis bekçileri nerede ne yapiyor sokaklardan saatte bir gecseler uyarsalar iyi olur. Her yer lebalep dolu uyan yok vaka ondan düşmuyordur

Yorum Yazın