Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAYMAKAM "DURUM CİDDİ" !.

KAYMAKAM "DURUM CİDDİ" !.

Vaka sayısında 11 artış var. Bir günde 5 vakanın görüldüğü Devrek ilçesinde bir düğüne katılan 11 kişide Pozitif vaka görüldü.


Zonguldak’ta vaka sayısında 11 artış var. Bir günde 5 vakanın görüldüğü Devrek ilçesinde bir düğüne katılan 11 kişide Pozitif vaka görüldü.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay Devrek’te düğünlerle bağlantılı olarak birçok vatandaşta Corona Virüs çıktığını belirterek vuyarılarda bulundu.

Altay sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı  açıklamada “Bugüne kadar bu konuyla ilgili paylaşımlarımda asla sayısal veri paylaşmadım. Ancak durumun ciddiyetini anlamanız için bugün sizlerle bazı sayısal verileri paylaşacağım. Pandeminin en yaygın döneminde ilçemizde bir köyde aynı anda 3 vaka görüldüğünde o köyde karantina ilan etmiş hatta çevresindeki mahallelerde de giriş çıkışları büyük oranda kısıtlamıştık.

Malumunuz 2 hafta önceki bir düğünde kurallara uyulmadığı için pozitif vakalar peşpeşe ortaya çıktı. Bugün itibariyle o düğünle bağlantılı olarak 11 kişide Covid-19 virüsü tespit edildi. Normalleşme öncesi dönemde 2 ay boyunca sıfır yeni vaka ile 29 sayısında sabitlemişken bugün normalleşme sürecinde bu sayı kısa sürede 50 civarına yaklaştı.

Dün itibariyle sadece bir günde ilçemizde 5 yeni pozitif vaka ortaya çıktı, pandemi başlangıcından bu yana ilçemizde görülen en yüksek günlük vaka sayısı bu maalesef.

Normalleşme sürecinde ortaya çıkan vakaların içinde market çalışanı da var, esnaf da var. O yüzden çok dikkatli olmak kendimizi ve çevremizi riske atacak hareketlerden kaçınmak zorundayız. Eğer ilçemizde bu vaka sayıları artmaya devam ederse günlük hayattaki mevcut tedbirlerden çok daha fazlasına hep birlikte katlanmak zorunda kalabiliriz.

Ceza uygulamalarıyla bazı tedbirleri almayı biz de istemiyoruz ancak kamu sağlığını korumak adına bundan sonra daha fazla idari yaptırım kararları ve şok uygulamalara ağırlık vermemiz gerekecek. Sokakta maske kuralına uymayan çok fazla insan görüyoruz. Hem sağlığınızı korumak hem de idari para cezalarına maruz kalmamak için MASKE, MESAFE ve HİJYEN kurallarına uyalım, uymayanları idari makamlara bildirelim.

Sağlıklı günler dilerim.” ifadelerini kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın3
gülücük2
kızgın1
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın