Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU’DAN, “KENT MEYDANI” AÇIKLAMASI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU’DAN, “KENT MEYDANI” AÇIKLAMASI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “meydan projenin önünü açmak için Kaymakamlık olarak, Belediyenin önünde engel olmak istemiyoruz” dedi.
Çorumluoğlu, Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Ramazan ayından önce Hükümet Konağı’nı kapatacaklarını söyledi. Belediye projesi olan “Kent Meydanı”nın önünü kapatmak istemediklerini belirten Çorumluoğlu, şunları söyledi:
“ENGEL OLMAK İSTEMİYORUZ”
Meydan projenin önünü açmak için Kaymakamlık olarak, Belediyenin önünde engel olmak istemiyoruz. Hükümet konağında ‘Tapu’ taşındı. Kavaklık Mahallesi’nde şık bir Tapu İdaresi yapıldı. Yakında bir açılışta yapacağız. ‘Nüfus’ ve ‘Sosyol Yardımlaşma’ da eski belediyenin Su İdaresi binasına taşıdık. ‘Maliye’ ve ‘Milli Eğitim’ hafta sonu taşınacak. Kaymakamlık ta kuvvet ve muhtemel hafta sonu ya da hafta başı taşınacak. Yani şu kadarını söyleyeyim; Ramazan’dan önce Hükümet Konağını kapatacağız.
Bundan sonra da yıkım çalışmaları yapılacak. Sonra da belediyeye arsamızı teslim edeceğiz. Kent Meydanı Projesi ne ise belediye onu gerçekleştirecek. Biraz geciktik. Geçmiş dönem belediye, son bir ayda ancak bitirebildi bu hazırlıkları. Bende seçimler arifesinde taşınmak istemedim.
GEÇ KALINDI!
Yeni bina, fiziki olarak biraz zorlu bir bina. Bizde zorlanacağız, daire amiri arkadaşlarımda zorlanacak ama şehrin önünü açmak için bu zorluğu çekeceğiz. Projemiz bitti, yakında ihale aşaması için dosyalarımız gelecek. Yeni Hükümet Konağı, fiziki olarak yetmiyor alabilir, hizmetler aksıyor olabilir. Ama bence geç kalmışız. Bu çalışmayı 5 yıl önce yapmamız gerekiyordu. Geçmiş dönemi söz söylemek adetim değildir ama bu dönemde en azından ben Hükümet Konağı’nı yıkacağım. Yapmak bana nasip olur-olmaz bilmiyorum. Ben ya da benim yanıma gelecek arkadaşlar, bu Hükümet Konağı’nı yapacaklar.
İnsanoğlu rahatına düşkündür. Hiç kimse taşınmak istemiyor. Çünkü kurulu düzenini bozmak istemiyorlar. Bende istemiyorum ama tanıyacağız. Yeni çalışma ofislerinin arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın