Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAYMAKAM AÇIKLADI !.

KAYMAKAM AÇIKLADI !.

"Ereğli`de normalleşme süreci uzayabilir " dedi.


Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından il bazında normalleşmenin ilk aday illeri belli oldu.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre normalleşme  düşük riskli görülen Van, Batman, Bitlis, Hakkari ve Şırnak’ta başlayacak.

Vaka sayısına göre düşük katagorisinde yer almayan Zonguldak’ın  orta, yüksek ve çok yüksek katagorilerinden  hangisi ile sınıflandırılacağı  merak konusu oldu.

Bu arada il genelinde 12'si Ereğli'de olmak üzere 16’ya çıkan mutasyonlu vaka sayısı nedeniyle Zonguldak’ta sürecin uzama ihtimali de söz konusu

EREĞLİ’DE NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR

İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu açıklama yaptı.

İşte o açıklama

12 Şubat 2021 Cuma günü saat 17.00’da Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi Konferans salonunda, Karadeniz Bölge Komutanımız, Belediye Başkanlarımız, Cumhuriyet Başsavcımız, Siyasi Parti Başkanlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve basın mensuplarının katılımı ile yapılan toplantıda, Covid-19 konusundaki bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

 Sayın Cumhurbaşkanımızın 17 Şubat 2021 günü yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında da vaka sayılarının il ve ilçelerimizde kısıtlamaların kaldırılmasında önemli olduğu, aşılama çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü belirtilmiştir.

 Öte yandan ülkemiz genelinde mutand virüsün yaygınlaştığı ve ilimiz genelinde de tespit edildiği bildirilmektedir.

 Yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde, virüs ile mücadelenin topyeküp mücadele ile başarılacağı bir kere daha ortaya çıkmıştır. Aksi halde virüse yakalanan kişi sayısında ve vefatlarda  artış devam edeceği gibi kısıtlamaların kaldırılması  uzayacak ve bu durum esnafımızın ve vatandaşımızın mağduriyetinin uzamasına sebebiyet verecektir.

 Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilerek Kdz.Ereğli İlçemizde vatandaşlarımız, üyelerimiz ile topyekün bir mücadele içine girilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
şaşkın4
kızgın3
hayran1
üzgün1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın