Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR!..

KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR!..

Karla mücadele konusunda bir kriz masası oluşturan Karadeniz Ereğli Belediyesi, çalışmaları kapsamında tüm müdürlüklerini seferber etti. 24 saat görev başında olan ekipler, kapalı yolları açıyor, tuzlama çalışması yapıyor, çarşı içlerini ve merdivenleri temizliyor, hastaları, yaşlıları ve hamile bayanları evlerinden alıp hastanelere ve gideceği yere götürüyor.

Kriz Masası’nın başında bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun, çalışmaları şu ifadelerle özetledi:

Kdz. Ereğli’yi birkaç gündür etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyemiz,  İtfaiye, Zabıta, Su işleri, Fen İşleri, Temizlik İşleri Müdürlüğümz ve Çözüm Masası’ndan oluşan 50 kişilik ekibimiz ve 14 adet kar küreme, greyder ve iş makineleri ile 24 saat görev başında.

Diyaliz tedavisi gören vatandaşlarımız ile hamile bayanlarımız, belediyemize ait 4x4 araçlar ile evlerinden alınarak gerekli tedavileri yaptırıldıktan sonra tekrardan evlerine bırakılıyor. Yapılan bu hizmetler sonucunda tedavi gören vatandaşların mutlu oldukları görünce bizler de mutlu oluyoruz.

İlçemizi üç gündür etkisi altına alan yoğun kar yağışında ummalı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ana yol güzergâhları ile birlikte mahalle aralarında da yapılan kar temizleme çalışmaları vatandaşlarımızın beğenisini kazanıyor.

Hasta vatandaşlarımızın yardımına köylere dahi gidilerek tedavileri için gerekli sevk ve taşıma hizmetleri sunuyoruz. Kar yağışının başladığı günden itibaren 52 vatandaşımıza diyaliz ve sağlık kuruluşlarına sevk ve taşıma sağladık.

Ekiplerimiz şehrin ana güzergâhları ile birlikte mahalle aralarında yoğun bir çalışma tempou içindeler ve bu arkadaşlarımız üç gündür evlerine gitmiyor, belediyemize ait şantiyede oluşturulan kriz masasının dinlenme bölümünde 2-3 saatlik dönüşümlü uykuları alarak hizmet vermeye devam ediyorlar.

Kar temizleme çalışmalarının yanında vatandaşlarımızdan gelen taleplerin hepsine yetişmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir kış dönemi geçirmesi hedefliyoruz.

Çalışmalarımız kar yağışının bitimine kadar devam edecektir. İlçe halkımız da ekiplerimize destek veriyorlar. Özellikle esnafımızın dükkânlarının önlerini temizleyerek çalışmalarımıza katkı sağlamalarına teşekkür ediyorum. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo