Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI !.

KARIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI !.

Ereğli Düzpelit köyünde yaklaşık 50 büyük baş hayvanın bulunduğu ahırın damı çöktü. 7 büyük baş hayvanın telef oldu.


Olay Düzpelit köyünde sat 16.50 sularında meydana geldi. Alınan bilgilere göre hayvancılık ile uğraşan Hasan Duman’a ait olan ve içerisinde yaklaşık 50 büyük baş hayvanın olduğu ahırın çatısı karın ağrılığına dayanamayarak çöktü.

Yaşanan olayda 7 büyük baş hayvanın telef olduğu ve birçok büyük baş hayvanın da yaralandığı öğrenildi. Yolların kapalı olması sebebiyle veteriner de çağıramadıkları ifade edilirken, yaralı hayvanların da hayatını kaybedeceği endişesinin taşındığı kaydedildi.

Düzpelit köyü muhtarı Muhittin Karabulut sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Düzpelit Köyümüzde Hayvancılık ile uğraşan Ahmet Duman Komşumuzun, Yoğun kar nedeni ile saat 16:35 civarlarında Hayvan Ahırı çökmüştür. Bir kaç tane hayvanları telef olmuştur. Yollarımız kapalı olduğundan telef olan hayvanlarımızı yerinden kaldıramıyoruz. Sağlık acısından ileriki günlerde sorun yaşamaktan endişe duymaktayız. Bununla geçmiş olsun.  Köyümüzde kar kalınlığı  1 .20 cm olduğundan havanında bugün güneşli olmasından yağan kar ağırlaşma nedeni ile başka kazalarda meydana gelebilir. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmalarını önemle rica ederim. Köyümde Yollarımız kapalıdır. Elektrikler kesiktir. Elektrik nedeni ile şebeke suyumuz akmıyor. Haberleşmede sıkıntımız var. Bir an evvel bu mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün7
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın