Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kargo Gemisinde Çalışma Başlatıldı

Kargo Gemisinde Çalışma Başlatıldı

Karadeniz’de makine arızası nedeniyle sürüklenen ve mürettebatı Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca kurtarılarak, römorkör aracılığıyla Ereğli Limanına getirilen Panama bayraklı "M/V FOM" kargo gemisinde çalışma başlatıldığı bildirildi.

Geminin acentesi Ali Doğru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ereğli Limanı’nın 70 deniz mili kuzeyine sürüklenen geminin mürettebatının askeri operasyon ile kurtarılmasının ardından, geminin de römorkör vasıtasıyla Ereğli Limanı’na getirildiğini belirtti.

Makine arızasının giderilmesi için ekip görevlendirildiğini anlatan Doğru, şunları söyledi:

"Gemi şu an için Ereğli Limanı’nda bulunmaktadır. Makine arızasının giderilmesinin ardından gemide gerekli kontrol işlemleri yapılacaktır. Tüm bu işlemlerin tamamlanması ile gemi normal seferlerine başlamaya devam edecektir. Gemi personeli işten ayrıldı, yerlerine de yeni mürettebat görevlendirildi."

 21 Ekim’de Tuzla’dan kalkarak, Ukrayna’nın Sivastopol Limanı’na gittiği sırada makine arızası nedeniyle sürüklenmeye başlayan "M/V FOM" isimli kargo gemisindeki 8 mürettebat, Ereğli Limanı’nın 70 deniz mili kuzeyinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Yıldırım fırkateyni ve AB-212 tipi helikopterle kurtarılarak, Karadeniz Ereğli Limanı’na getirilmişti. 

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın