Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARANTİNADAN KAÇTI İHBARI YAPILDI !.

KARANTİNADAN KAÇTI İHBARI YAPILDI !.

Düzce Araştırma Hastanesi’nden karantinadan kaçtıkları iddia edilen iki kişi Ereğli’de polis tarafından durdurularak ambulansa alındı. Ondan sonra olanlar oldu !.


Düzce Araştırma Hastanesi’nden karantinadan kaçtıkları iddia edilen iki kişi Ereğli’de polis tarafından durdurularak ambulansa alındı. Ondan sonra olanlar oldu !.

Olay Gülüç beldesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre 24 Mart Salı Günü Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapan Serkan Subaşı, Sarp sınır kapısında yapılan kontrolünün ardından 14 gün evde istirahat etmesi için evine gönderildi.

Hopa’dan Zonguldak’a gelmek için otobüs bulamayan Subaşı, kullandığı TIR’ı ile yola çıktı. Bu sırada sağlık ocağından kendisini arayan görevliye evde değil Samsun’da olduğunu ve eve gidemediğini söylemesi üzerine kendisine ait olan 67 DT 038 plakalı otomobile yakalama çıkarıldı.

 Her şeyden habersiz Düzce’ye yaklaşan Serkan Subaşı, arkadaşı Levent Tekke’den kendisini, 67 DT 038 plakalı aracı ile Düzce’den almasın istedi. Düzce girişinde yakalaması olan otomobil polis tarafından durdurulunca, Polis ve sağlık ekipleri Levent Tekke ile birlikte Serkan Subaşı’nın yanına gitti.

Ambulansa alınan Subaşı ve Tekke, Düzce araştırma hastanesine götürüldü. Burada muayenesi yapılan Serkan Subaşı’dan 14 gün evde dinlenmesini istedi.

İHBAR ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Düzce Araştırma hastanesinden çıkan Subaşı’yı ‘Karantina altındayken hastaneden kaçtı’ şeklinde ihbar edilmesi üzerine Serkan Subaşı ve arkadaşı Levent Tekke Gülüç beldesinde durduruldu. Ereğli Devlet hastanesine getirilen Serkan Subaşı, burada yapılan kontrollerin ardından hazırlanan tutanak ve tebligatı imzalayarak yeniden yola çıktı.

SUBAŞI OLAYI ANLATTI.

 Arkadaşım polis arkadaşlarla birlikte yanıma geldi. TIR parkında aracımızı boşalttık. O arada ambulansta geldi. Ambulans bizi aldı, ateşimize falan baktı. Hastaneye gittik. Hastanede bekledik. Bana bir kâğıda imza attırdılar. Bir nüshası da bende.  Kan alıp almadıklarını sordum. Almayacaklarını herhangi bir tahlil de yapmayacaklarını söylediler. İmzayı at evine git dediler. Attık yola çıktık. Sonra Gülüç’e geldik. Gülüç’te bir lamba bekçi ve polis arkadaşlar bizi durdurdular. Arabadan inmeye kalktık. ‘Arabadan inmeyin, aracı stop edin, anahtarı verin’ şeklinde bir tepki ile karşılaştık. Biz hastaneden geldiğimizİ söyledik. Bize kaçtığımız söylendi. İmzaladığım kağıt olduğunu söyledim: Arabanın önüne attım. Kağıda da bakamıyorlar. Bizde virüs var. Ne bileyim abi, uğraşıyoruz. Şu anda da Ereğli Devlet hastanesi önünde bekliyoruz. Neyin ne olduğunu bizde bilmiyoruz. Allah’a şükür bizde hastalık falan yok, ama aldın bizi. Bunun tahlili nasıl yapılıyorsa onu yap. Oda yok” dedi.

Serkan Subaşı ve Arkadaşı Levent Tekke, Zonguldak merkeze girişlerinde 112 ekipleri tarafından karşılanarak, 112 eskortluğunda evine kadar bırakılacağı öğrenildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
gülücük2
şaşkın2
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın