Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARABASAN GİBİ ÇÖKTÜ !.

KARABASAN GİBİ ÇÖKTÜ !.

Ereğli`de yaşanan elektrik kesintilerine mum ışığında basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.


Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, ilçe genelinde hayatını olumsuz etkileyen kar yağışı süresince yaşanan elektrik kesintilerine basın açıklaması sırasında mum yakarak tepki gösterdi.

Kılıç, “ Kar yağışı muhtarlar ve vatandaşlarımız için keyif olmaktan çıkıp çile ve karabasana dönüştü. Tüm bölgede elektrikler kesildi, yaklaşık bir hafta boyunca bölge enerjisiz kaldı” dedi.Kılıç, sıkıntılar giderilmediği, bölgemize yatırım noktasında adım atılmadığı takdirde bölge muhtarları olarak bir sonraki basın açıklamasını Ankara’da yapacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.’ şeklinde konuştu.

 

 Şükrü Kılıç açıklmasını şöyle sürdürdü

 
Bilindiği üzere geçtiğimiz ocak ayı içinde bölgemizde Uzun zamandır beklenen kar yağışı gerçekleşti. Şehir merkezinde 70.80 cm, köylerde ise yer yer 1 ve 1,5 metre yi bulan kar yağışı oldu. Bölgemiz Karadeniz bölgesi olduğu için metorolijininde uyarmasıyla beklenen bir kar yağışı idi .
 
 Maalesef bu kar yağışı biz muhtarlar ve vatandaşlarımız için keyif olmaktan çıkıp, çileye ve karabasana dönüşmüştür. Kar yağışıyla birlikte tüm bölgede elektriklerimiz kesilmiş olup ,yaklaşık 1 hafta boyunca bölgemiz enerjisiz kalmıştır. Bunun sonucunda 
 
1-Solunum cihazına bağlı vatandaşlarımız ve diyaliz hastası olan vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşamışlar 
 
2-Eğitim gören çocuklarımız uzaktan eğitimden mahsun kalmışlar
 
3-Enerjiye bağlı pompayla su basılan köylerde su basılamamış, köyler susuz kalmıştır
 
4-Köylülerin binbir emekle hazırladığı kışlık ürünlerin hepsi zayii olmuştur
 
5-Evlerdeki beyaz eşyalar, enerjinin 1 hafta sonra, defalarca gidip gelmesi nedeniyle zarar görmüştür
 
6-Tüm bu sıkıntılar devam ederken muhtarlarımızın karşılarında, enerjisadan muhatap bulamamaları, bağlı WhatsApp grubundan şikayetlerle ilgili geriye dönüşün sağlanmadığı, görülmüştür 
 
7- Normal zamanda da Küçücük bir arıza için(sigorta. vs )geri dönüşler ve arıza giderilmesi saatler almaktadır
 
8-Dolayısıyla enerjisa göz göre göre gelen bu kar yağışında sınıfta kalmıştır.
 
9-Bölgemizin unutulmuş ve sahipsiz olması nedeniyle sadece enerjisa ile ilgili değil, bunun yanında Türk telekomda kopan telefon hatlarını şuana kadar tamir etmemiştir.
 
10-Yine kara yollarıda ihmalkâr davranarak zamanında ana halterleri açmayarak vatandaşlarımıza büyük sıkıntı yaşatmıştır.
 
 
ŞİMDİ SORUYORUZ !!
 
1-Muhtarlarımızın dilekçeleriyle belirttiği üzere 1974 lü yıllarda yapılan ana hatlar, tali hatlar ağaç direklerin, eğik, yıkılmış ve çürük olduğu hayati tehlike arz ettiği, defalarca müracaat edilmesi üzerine bölge niye yatırım kapsamı altına alınmamıştır 
 
2- Son 1 yılda, yaklaşık her hafta, bakım onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle enerjiyi kesen, enerjisa bu bakım onarım ve yatırım çalışmalarını nerede yapmıştır?
 
3-Enerjisa faturaları tahsil ederken göstermiş olduğu hassasiyeti kendini yenileme, modernizasyon ve personel takviyesi konusunda neden kendini göstermemiştir.
 
BU BAĞLAMDA !!
 
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sıkıntıları çekerken, bu sıkıntıların giderilmesinde büyük çaba sarf eden, SAYIN, Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, İlçe Kaymakamımız, SAYIN İSMAİL Çorumluoğlu’na Bizim ve vatandaşlarımızın yanında oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca kısıtlı imkanlarla sahada cansiperane olarak çalışan enerjisa personeli ve özel idare personeline çok teşekkür ediyoruz.
 
Unutulmuş kentin evlatları olarak Kamuoyuna Bildiriyoruz ki:
 
Biz atanan insanlar değiliz. Bizler hem devleti hem de milleti temsil eden seçilerek görev almış muhtarlarız. Bu nedenle bizlere yetki veren vatandaşlarımızın haklarını hizmet alma noktasında sonuna kadar şerefimiz ve onurumuz gibi koruyacağımızın bilinmesini istiyoruz. Başta bahsetmiş olduğumuz sıkıntıların giderilmediği bölgemize yatırım noktasında adım atılmadığı devam ederse Bölge muhtarları olarak bir sonraki basın açıklamasını ANKARA da yapacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
kızgın3
üzgün2
gülücük1
hayran0
Can tORUN

06 Şubat 2021 - 02:40

Enerjii sa nın müdürüsünüz galiba Emekçi Süleyman bey; onu kar yağmadan önce yapıcaklar. Kar yağdığında 30-40 senelik hatta el atsan ne olur. Ben kaç memleket gezdim burdaki gibi rezillik görmedim. Burda kadı tarlasında tellerin temasından komşunun evinde yangın çıktı, neden acaba?

Emekçi Süleyman

04 Şubat 2021 - 16:28

Başkent Edaş ekipleri ağaç kesmeye geldiği zaman destek vermeyen muhtarlara, yolları zamanında açamayan özel idareye ve belediyelere yazıklar olsun. 300 değil 500 adam gelse ne olur? Yollar açık mıydı? Belediyeler ve özel idare neden konuşmuyor. Ben yıllarca samsun 'da yaşadım. Enerjisa' ya yatın kalkın şükredin..

Yorum Yazın