Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI

Ereğli’’de, “Renklerin Kardeşliği” sloganı ile düzenlenen kan bağışı kampanyası başladı.


Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Sahil Bandı’ndaki Amfi Tiyatro’da düzenlenen etkinliği ziyaretinde, kan bağışında bulunan vatandaşlarla sohbet etti.


Uysal, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, kampanyayı düzenleyen Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporlu taraftar derneklerine teşekkür etti.
4 derneğin organizasyonunu güzel bulduğunu belirten Uysal, şöyle dedi:
“İsimlerinden de belli olduğu gibi, ’Renklerin Kardeşliği’ diyerek Türkiye liglerinde oynayan tüm takımları temsilen 4 büyük kulübümüz çok güzel bir kampanya başlattılar. Burada bir örnek teşkil ediyorlar. Renklerin kardeşliği diyerek huzur istiyorlar, barış istiyorlar, kavga istemiyorlar. bugünlerde yoğun şekilde yaşanan terör olaylarında asker, polis ve sivil şehitlerimiz var. Aynı zamanda yaralananlara da var. Tahmin ediyorum ki, kan ihtiyacını karşılamak için böyle bir kampanya düzenlediler. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Zaten kardeşlik, barış, sevgi tohumlarının atılması adına gereken her şeyi kardeşlerimiz yapıyorlar. Renklerimiz de güzel; sarı-lacivert, sarı-kırmızı. Hayatımızı anlatırken siyah-beyaz deriz. Bu tür birlikteliklerle artık topluma sevgi tohumları ekmemiz lazım. Bu da bir başlangıç olsun. İnşallah bugünden sonra da bu üzücü olayları yaşamayız.”
Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Serdar Özbek ile bir süre sohbet eden Uysal, daha sonra alandan ayrıldı.
Bugün başlayan ve iki gün sürecek kampanyaya ilginin yoğun olması bekleniyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo