Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kadir Gecesinde Sakal-ı Şerif heyecanı

Kadir Gecesinde Sakal-ı Şerif heyecanı

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Hz. Muhammed'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif, Zonguldak’ın Alaplı ilçesine getirildi. Kutsal emaneti görmek isteyenler ise uzun kuyruk oluşturdu.   
Edinilen bilgiye göre, her yıl olduğu gibi Kadir Gecesi’nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyenler Alaplı Merkez Camisi'ne gitti.
Teravih Namazı’nın ardından sıraya giren vatandaşlar, cami görevlisi tarafından sanduka içinden alınan küçük cam tüp içindeki Sakal-ı Şerif'i ilahiler eşliğinde görme imkanı buldu. Ziyarete açılan camide vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturarak Sakal-ı Şerif'e halk büyük ilgi gösterdi. 
Yaklaşık bir saat süren ziyarette duygulu anlar yaşandı. Bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Sakal-ı Şerif’in fotoğrafını çekmeye çalışırken duygulu anların yaşandığı görüldü. Hz. Peygambere saygı ve sevgilerinin tezahürü olarak Sakal-ı Şerif-i ziyarete gelenler, Sakal-ı Şerif-e dokunarak tekbirler eşliğinde salavat getirdi. Ziyaret, ilk olarak erkeklere açılırken, daha sonra kadınlara ziyarete açıldı. Gece dolayısıyla vatandaşlara, gül suyu lokum ikram edildi. Gecenin sonunda ise Teravi namazına katılan bayanlara sergilenen Sakal-ı Şerif seneye tekrar vatandaşlara gösterilmek üzere sedef kaplamalı sandukası konuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın