Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kadınlar gününde,Erkekler kazandı!.

Kadınlar gününde,Erkekler kazandı!.

Kdz.Ereğli Özel Utku Anadolu Lisesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında  ’Münazara günü ’ programı  düzenlendiği bildirildi.

Özel Utku Anadolu Lisesi Okul Müdürü Varol Hızal yaptığı açıklamada,8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Günün anlam ve önemine uygun olarak Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Konferans Salonun ’da Münazara(Bir konu üzerinde, belli kural ve yöntemlere uyularak yapılan sözlü tartışma)  etkinliği düzenlediklerini belirten Hızal şunları kaydetti ;“9.ve 10.sınıf öğrencilerimizin oluşturduğu münazara grupları tarafından, toplumun ilerleyişinde kadın mı daha önemlidir, erkek mi? Tezleri tartışıldı. Münazara, 9. sınıflar adına yarışan Ezonaz Uşengül, İdil Aydın, Tuğba Beyza Müsellim, Atilla Kesicioğlu, Furkan Talha Tetik toplumun ilerlemesinde erkeklerin daha önemli bir rolünün olduğunu savunurken; 10. sınıflar adına yarışan Ecem Binici, Hamza Eren Günaltay, Kıvanç Doğanay, Berfin Erturşak ve Müzeyyen Yalçın toplumun ilerlemesinde kadının rolünün daha önemli olduğunu savundular. Düzenlediğimiz münazara 7,8,9,10 ve 11.sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yoğun ilgi ile izlendi.

ERKEKLER KAZANDI

Ancak; Jüri üyeliğini öğretmenlerimizden Engin Lafçı, Pınar Nadul, Ernur Çelen, Pınar Demirkol’un yaptığı münazarayı toplumun ilerlemesinde erkeğin daha önemli olduğunu savunan 9.sınıf öğrencilerimiz kazandılar.

ÇATAKLI TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ

Utku Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı’nın da izlediği münazara bitiminde Kurucu Müdürümüz Hülya Çataklı, münazaraya katılan öğrencilerimize, jüri üyelerine ve öğrencilerimizi hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Meliha Ürkmez ve Tarih Öğretmenimiz Sema Kocatürk’e katılım ve teşekkür belgelerini verdi.

(Ereğli FM Haber merkezi )

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın