Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAÇIRILAN TÜRK İŞÇİLERİN AİLELERİ...

KAÇIRILAN TÜRK İŞÇİLERİN AİLELERİ...

Bağdat’ın Sadr bölgesinde kaçırılan Türk işçilerden Recep Tekin (46) ve Tahsin Cömert’in (42) Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki ailelerinin endişeli bekleyişi sürüyor.

Adınyayla köyünde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Recep Tekin’in eşi Hakibar Tekin (48), gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin kaçırıldığını yakınlarından öğrendiğini söyledi. 

Eşi Recep Tekin’in yaklaşık 5-6 aydır Irak’ta çalıştığını ve en son bir hafta önce telefonda görüştüklerini ifade eden Tekin, şöyle konuştu: 

"Eşimle telefonla son görüştüğümde iyi olduğunu söyledi. Ereğli ilçesinde tersanelerin kapanmasının ardından çalışmak için İstanbul’a, daha sonra bir kaç kez yurtdışına çalışmaya gitmişti. En son Irak’a çalışmaya gitti. Bir oğlum bekardı. Onu evlendirebilmek ve para biriktirebilmek için Irak’a çalışmaya gitti. Eşimin kaçırıldığını fındık tarlasından akşam eve döndüğümde yakınlarımdan öğrendim, çok tedirgin oldum. Başbakan’ımızdan ve yetkililerden eşimin kurtarılması için yardım istiyorum."

Kaçırılan işçilerden evli ve 2 çocuk babası Tahsin Cömert’in Musabeyli köyünde yaşayan annesi Nazikar Cömert de (62) oğlunun yaklaşık 6 aydır Irak’ta çalıştığını belirtti. 

Oğlunun bir süre önce İstanbul’da çalıştığını anlatan Cömer, "Oğlu Kocaeli’de üniversiteyi kazanınca ailecek oraya yerleştiler. Oğlumu yaklaşık 2 ay önce babasının mevlitine geldiğinde görmüştüm. Emekli olabilmek için sigorta gün sayısını doldurmaya ve ev alabilmek için Irak’a çalışmaya gitmişti. Kendisine birçok kez ’Oralara çalışmaya gitme, bizi yalnız bırakma’ dedik ama ’gitmek zorundayım’ demişti. Bir tek yetkililerden çocuğumun getirilmesini istiyorum" dedi.

Bağdat’ın Sadr bölgesinde dün gece Türk müteahhitlik firmasına bağlı çalışan 18 Türk işçi, kimliği belirlenemeyen üniformalı bir grup tarafından kaçırılmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın