Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KABOTAJ BAYRAMI KUTLANIYOR...

KABOTAJ BAYRAMI KUTLANIYOR...

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Ereğli’de düzenlenen törenler ile kutlanıyor. Anıt önünde düzenlenen törenin ardından ilçe protokolü Ereğli açıklarına çelenk bıraktı.

Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende, Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge v e Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Liman Başkanı Tuncay Çelebi tarafından çelenkler konuldu, Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Çelebi, törendeki konuşmasında, Kabotaj’ın 90. Yılını kutladıklarını belirtti. Çelebi, Kabotaj’ın, bir anlamda Kurtuluş Savaşı’nın denizlerdeki zaferi olmakla birlikte Ulusal Egemenliğin sağlanması ve Türk Denizciliğinin bugünlere gelmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

Buradaki törenin ardından protokol üyeleri, Bozhane Barına’ından bindikleri Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaların’na ait “ErdemirIII” isimli römorkör ile denize açılarak, günün anısına çelenk bıraktılar. Bu sırada bir askeri bot ise römorkör çevresinde tur attı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın