Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KABASAKAL HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

KABASAKAL HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Ereğli’de iki gün önce meydana gelen sel sonrası başlatılan temizlik ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor. 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede yaraların el birliğiyle sarılmaya çalışıldığını söyledi.

Ekiplerin 23 ayrı noktada 100 ev ve iş yerinden su tahliye işlemi gerçekleştirdiğini belirten Uysal, "Şu an itibariyle 8 farklı bölgede 63 işçi, 7 kepçe, 8 yıkama ve 6 hafriyat aracıyla temizlik işine devam ediyoruz. Ereğli Kaymakamlığında oluşturulan Hasar Tespit Komisyonu’na yaklaşık 50 vatandaşımız başvuruda bulundu. Ekipler, hasar tespiti için incelemelerini sürdürüyor" diye konuştu.

Uysal, selin yol açtığı zararın, komisyonun çalışmalarının ardından belirleneceğini, şimdilik bir rakam vermenin yanlış olacağını dile getirdi. 

-"Yılan ve fareler gördük" 

Sel nedeniyle evini su basan vatandaşlardan 85 yaşındaki Ziya Öztürk, temizlik çalışması yapan belediye ekiplerine "suların çekilmesinin ardından dere yatağı çevresinde yılan ve fareler gördüklerini" aktardı.

Evinin bodrum katının tamamen kullanılamaz hale geldiğini, suların insan boyuna ulaştığını anlatan Öztürk, yardımlarından dolayı ekiplere teşekkür etti. 

Öte yandan Ereğli’de bir vatandaş, "airkopter" cihazıyla sağanak sırasında taşan Kabasakal Deresi’nin geçtiği Kavaklık ve Kepez mahallelerini görüntüledi. Görüntülere yağışın yol açtığı zarar yansıdı.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Karadeniz Ereğli’de bir vatandaş airkopter ismi verilen insansız hava kayıt aracı ile Kabasakal deresinin geçtiği Kavaklık ve Kepez Mahallelerinde çekim yaptı. Görüntülerde aşırı yağışların yarattığı zarar görülüyor.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo