Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

JAPON BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN GELDİLER

JAPON BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN GELDİLER

EREĞLİ
Japon Büyükelçiliği’nden Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen heyetin, Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde incelemede bulundukları bildirildi.
Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Fiziksel Engelliler Derneği’nce Japon Büyükelçiliğine hazırlanmış olan ve Türkiye’de 9 kurumun ön elemeyi geçtiği ve Yerel Projelere Hibe Programına yapılan Ahşap Sanatlar Atölyesi ile Engelsiz Kariyer Projesi için Japon Büyükelçiliğinden gelen 3 kişilik heyet, derneğini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.
Dernek Başkanı İsmail Şentürk, 2018’in Ocak ayında sonuçlanacak olan proje ilişkin, bölgemizde yaşayan engellilerin genel durumu hakkında, projenin hedef kitlesi amacı faydaları hakkında bilgi verdi.
Şentürk, “başta İlçe Kaymakamı Sayın Nazım Madenoğlu olmak üzere, proje inşaat mimarı Sertan Ocakcı’ ya ve proje destekçileri; Emel Çalkam, Aysel Manay, Nilüfer Kenanoğlu, Hülya Karatepe, Bengü Ünlü, Ekrem Çakmak Doktor Nihat Kırtaç ve hizmet uzmanı Ahmet Hasan Eroğlu’na bölgemizde yaşayan engelliler adına teşekkür ederim” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın