Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İZMİR BEŞİK GİBİ; SALLANIYOR!!!

İZMİR BEŞİK GİBİ; SALLANIYOR!!!

YURT HABERLER

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, saat 15.28’de Ege açıklarında 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

*Şiddetli deprem İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa ve Çanakkale’de de hissedilirken İzmir, Aydın ve Muğla çevresinde büyük paniğe neden oldu. Depremin merkez üssünün İzmir Karaburun olduğu açıklandı. Karaburun’daki şiddetli depremin ardından en büyüğü 4,9 olmak üzere çok sayıda artçı deprem meydana geldi.
*İstanbul’da da hissedilen korkutan bir deprem meydana geldi. Kandilli ve AFAD’dan gelen son dakika habere göre, depremin merkez üssü İzmir Karaburun. Deprem, İstanbul’un yanı sıra Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa gibi illerde de hissedildi.
*Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin şiddetini 6,2 olarak duyurdu. AFAD’ın tespitine göre saat 15.28’de, merkez üssü İzmir’in Karaburun ilçesinin 22,98 kilometre açığı olan 6,2 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin 6,96 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Deprem bölgesine 240 çadır gönderildi.

KAYMAKAM: CAN VE MAL KAYBI YOK
Karaburun Kaymakamı Muhammet Özyüksel, deprem ile ilgili yaptığı açıklamada can ve mal kaybının olmadığını söyledi. Özyüksel, "Çok güçlü bir depremdi. Depreme makam odamda yakalandım. Emin olun bulunduğumuz binanın yıkılacağını zannettim. Deprem 10 saniye kadar sürdü. Halk sokağa döküldü ancak şunu tekrardan teyit ediyorum, depremde can ve mal kaybı yoktur. Herhangi bir problem yaşanmadı. Ancak arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Deprem çok güçlü olduğu için tedirginlik hakim. Halkımızda bu ani durumla şu an itibariyle baş etmeye çalışıyorlar ama onlarda temkinli davranıyorlar. Kendilerine de teşekkür ediyorum sükunetli tavırlarından dolayı" ifadesini kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın