Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

Potbaşı-Kepez hattında yeni yapılan karayollunda Karayolları Kastamonu Bölge Müdürlüğü’nden gelen teknik ekip, söz konusu yolda incelemelerini tamamladı. Proje dâhilinde iyileştirme çalışmaları en kısa sürede başlayacak.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago ve bazı daire müdürleri, Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Çetin Çimen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bazı mahalle muhtarlarıyla ile birlikte Karayolları Kastamonu Bölge Müdürleri Kontrolleri ve teknik ekibiyle birlikte Gülüç ve Kepez hattında yapılan karayollarında incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde halk otobüslerinin durak yerlerinin belirlenmesi, Kışla Sanayi Kavşağı, Kepez’deki yan yollar ve Yeşiltepe’deki bazı imar yollarının açılması, imar planlarına bakılarak proje uygunluğu gibi teknik konular masaya yatırıldı.

Belediye Başkanı Uysal, Karayolları kontrolleriyle yapılan inceleme sonrası kısa bir süre içinde proje dâhilinde cep, açılacak olan kaldırımlar, yan yollar, durak yerleri ve yol boyunca açılacak cepler gibi konularda teknik incelemenin tamamlandığı belirtti.

Milletvekili Çaturoğlu’da karayolları kontrollerinin en sıra sürede yoldaki iyileştirme çalışmalarına başlayacağını ifade ederken, söz konusu çalışmanın bölge halkının ve esnafının beklentisi doğrultusunda yapılacağını söyledi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın