Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İSYAN VAR !.

İSYAN VAR !.

Ereğli’de kar yağışı sonrası kapanan Akköy İbrahimci Mahallesi bölgesine ulaşım sağlanamıyor. Dernek Başkanı Mehmet Kurtal,“Elektrik 7 gün sonra geldi, hastalar su kaynatarak oksijen alıyor, Allah aşkına birileri gelsin, halimizi görsün” diye isyan ediyor.

 

İş makinalarının kendi sınırlarına kadar geldiğini ve geri döndüğünü ifade eden Akköy İbrahimci Mahallesi Cem Evi Güzelleştirme ve Köy Kalkındırma Dernek Başkanı  Mehmet Kurtal   konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

 “İbrahimci Mahallemiz yaklaşık 70 hane olup  Kdz.Ereğli’ye 40 km, Alaplı’ya 30 km,  Gümeli Beldesi sınırlarına yakın bir konumdadır.  Yıllardır hem Alaplı istikametinden gelen hem de Ereğli istikametinden gelen yol sorunuyla mücadele eden köy halkı şimdide devlet imkânlarından faydalanamamakta ve sıkıntılar yaşamaktadır.  Kar küreme araçları merkeze kadar gelip kendi sınırlarımıza gelince geri dönmektedir. Köylülerimiz mahalle aralarını kendi imkânlarıyla açmışlardır. Mahallemizde ayrıca 80 yaşın üzerinde cihaza bağlı hastalarımız var. Yaklaşık 7 gündür elektriğimiz de yoktu.  Şükür bu akşam geldi. Solunum cihazına bağlı insanlar soba üzerinde su kaynatarak buharından oksijen aldılar.” dedi.

“HİZMET BEKLİYORUZ, GELİN HALİMİZİ BİR GÖRÜN”

Kimseye derdimizi, sıkıntılarımızı anlatamıyoruz.” diyen  Kurtal, “Sayın Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri ,  İl Genel Meclis Üyelerine ve muhtarımıza sesleniyorum; “Allah aşkına gelin şu halimizi bir görün. Devlet bu gün bizim yanımızda olamayacaksa, hizmetini sunamayacaksa ne zaman sunacak ?”dedi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün19
hayran3
şaşkın2
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın