Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞTE YENİ ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ!..

İŞTE YENİ ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ!..

Eski Devlet Hastanesi binalarının üniversiteye devrinin ardından merak edilen yeni kampüs projesi görücüye çıktı. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal düzenlenen basın toplantısında projeyi tanıttı.

 

Ereğli Belediye Başkaın Hüseyin Uysal, Kent Meydanı ile Kampüs Alanına ilişkin gelinen son noktayı açıkladı.Kent meydanında da üniversite kampüs alanının alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizler seçimlerde her zaman şu lafı ettik, ’daha parlak gelecek’ dedik ve ’yeniden diriliş’ dedik. Şuan ortaya çıkardığımız Kent Meydanı ve Üniversite Kampüsü dışında 4 proje daha var ama daha sonra bunları sizlerle paylaşacağız.”dedi.

Uysal, Kampüs projesinin görsellerini basına gösterdi.

ÇATUROĞLU NELER SÖYLEDİ?

Ereğli için yapılanlara bakacak olursak. Bütün sivil toplum kuruluşlarımızın insanlarımızın istediği bir olaydı. Ereğli’ye bir üniversite kampüsü yapılması. Onu biz bizden önce başlanmıştı biz nihayete erdirdik. Oranın tahsisini aldırdık burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kendisi burada yok Yaşar Tetiker’e teşekkür ediyorum. Bu işin proje ve maket kısmını üstlendi. Mimar firması kampüs konusunda çalışmalara başlandı, görselleri ortaya çıkmaya başladı. Gittik görüşmeler yaptık 2016 yılına alınması için hiçbir sıkıntı olmadığını ifade ettiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo