Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞTE KAZA ANI !.

İŞTE KAZA ANI !.

Ereğli`de 2 kişinin hayatını kaybettiği kazanın araç kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kaza sonrası tutuklanan sürücü ilk mahkemede tahliye edildi.


Kaza, geçen 5 Eylül'de Ereğli'ye bağlı Süleymanbeyler köyünde meydana geldi.

Yol kenarındaki bir restoranda giden Şengül Sarı ve komşusu Nazikar Sarı'ya, Mustafa S. yönetimindeki 67 UA 467 plakalı otomobil çarptı. Yola savrulan iki kadın, hayatlarını kaybetti.

Kazanın ardından otomobil sürücüsü Mustafa S. tutuklandı.

Cumhuriyet Savcısı'nın yürüttüğü soruşturmanın ardından Mustafa S. hakkında 'taksirle birden fazla insanın ölümüne neden olma' suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mustafa S. ifadesinde karayolunda seyir halinde olduğu sırada aracının ön camına bir cismin çarptığını fark ettiğini, karanlıkta neye çarptığını anlamadığını ve  50 metre ileride durduktan sonra jandarmanın gelmesiyle iki kadına çarptığını öğrendiğini söyledi. Mustafa S., Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. İfadesini tekrarlayan Mustafa S., bilirkişi raporu dikkate alınarak tahliye edildi.

'ÖLENLER TEDBİR ALMADI, SÜRÜCÜ YOLA DİKKATİNİ VERMEDİ'

Soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Daire Başkanlığı'nın düzenlediği bilirkişi raporunda, Şengül Sarı ve komşusu Nazikar Sarı'nın gelen otomobili görmelerine rağmen yolun karşısına geçmeye çalıştıklarını ve aracın çarptığı belirtildi. Nazikar Sarı'nın çarpmanın etkisiyle 15 metre, Şengül Sarı'nın ise 29 metre ileriyle savrulduğu belirtildi.

Kazada, ölen iki kadının kendi güvenliklerini sağlama konusundaki yükümlülüklerini yerine getirmedikleri, yola giriş yapmadan önce istikametlerine gelen aracın uzaklık ve hızını sağlıklı olarak kontrol etmedikleri, aydınlatma olmayan yolda araç sürücüleri tarafından görünmelerini sağlayacak ön tedbirleri almadıkları ve araçlara ilk geçiş hakkını vermemeleri nedeniyle asli kusurlu sayıldı.

Otomobil sürücüsü Mehmet S. ise belirtilen hız sınırına uymadığı, yola gereken dikkati vermediği ve zaman zaman selektör yaparak yolu kontrol etmediği gerekçesiyle tali kusurlu bulundu.

KAZA ANI ARAÇ KAMERASINDA

Kaza anı ise Mustafa S.'nın kullandığı aracın kamerasına yansıdı. Görüntüde, seyir halinde olan aracın önünde beliren iki kadının aracın çarpmasıyla savruldukları görülüyor. Mahkeme, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
üzgün1
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın