Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞTE BU GÜZEL HABER

İŞTE BU GÜZEL HABER

Karadeniz Ereğli’de gerçekleştirilen bir kan bağışı sırasında verilen kök hücrenin, lösemi hastası bir çocuğa umut olduğu bildirildi.


Karadeniz Ereğli̇ Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Atik, Ereğli FM’e açıklamasında, aldığı bir haber karşısında mutluluk gözyaşı döktüğünü söyledi. Donör Nalen Cengiz’in bağışladığı hücrenin; ismi, yaşı ve yaşadığı şehri kanunen açıklanmayan lösemi hastası bir kız çocuğuna uyduğunu belirten Atik, şöyle dedi:
10’DA 9 BU İŞ TAMAM!
“Tam 9 senedir geleneksel haline gelmiş etkinliklerimiz var. Bunlardan biride kan kampanyasıdır. Türkiye’de ilk kök hücre alımı 13 Ağustos 2014 yılında başladı ve biz Kdz. Ereğli̇ Beşiktaş Taraftarları Derneği olarak sadece 10 ay sonra 15 Haziran’da kan kampanyamıza kök hücre alımını ekledik.
Türkiye’de, taraftar derneği olarak bu etkinliğimizde dernek üyemiz olan Şeref ve Nalan Cengiz çiftimizde bizlere kan ve kök hücre vererek destek oldular. Bugün akşam onlara inanılmaz bir telefon geldi. Akut lösemi hastası küçük kızımız ile Nalan Hanımın kök hücreleri 10’da 9 uyuştuğu belirlendi ve bir örnek daha almaya geldiler.
“GÖZLERİMDEN YAŞLAR DÖKÜLEREK DİNLEDİM”
Batı Karadeniz Kök Hücre Uzmanımız Adem Budayoğlu beni aradığında, evde gözlerimden yaşlar dökülerek dinledim. Hemen evden çıkıp yanlarını gittim. Nalan Hanımında bugün doğum günüymüş, ‘en güzel hediyeyi aldım’ dedi. İnanılmaz mutlu olduk, çok yoruluyor ve çalışıyoruz ama değiyor. Hem de sonuna kadar değiyor. Herkesten emeği, parası vakti, alın teri geçen herkesten Allah razı olsun. Allah’ım sana şükürler olsun. Her şey lösemili çocuklarımız için.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın