Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’İSMİ ALAPLI ANADOLU LİSESİNE VERİLSİN’

’İSMİ ALAPLI ANADOLU LİSESİNE VERİLSİN’

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Başkanı Hasan Ören, 15 Temmuz gecesi bir an bile tereddüt yaşamadan,vatana canımız feda olsun diyerek darbeci generali alnından tek kurşunla vuran Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in vücudundan 30 kurşun çıktı. Bu vesile ile siyasi ve idari makamlardan talebimiz Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in isminin bu okula verilmesi adının bu okulla yaşatılmasıdır” dedi.

Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Başkanı Hasan Ören, 15 Temmuz gecesi bir an bile tereddüt yaşamadan,vatana canımız feda olsun diyerek darbeci generali alnından tek kurşunla vuran Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in adının Alaplı Anadolu Lisesine verilmesini istedi.

Ören, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:”  Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi bir an bile tereddüt yaşamadan, vatana canımız feda olsun diyerek darbeci generali alnından tek kurşunla vuran Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in vücudundan 30 kurşun çıktı. Bir kurşunla darbenin akıbetini değiştirmenin bedelini vücuduna 30 kurşun yiyerek ödedi. Ruhu şâd, mekanı cennet olsun. Adını yaşatmak da bizim borcumuz olsun. Bu vatansevgisi okullarda okuyan gençlerimize örnek olacak adı tarih sayfalarında ilk kurşun ilk kahraman gibi anılacaktir. Allah ve vatan yolunda can vererek şehitlik mertebesine ulaşmayı en yüce makam olarak gören büyük Türk milletinin korkusuz evlatları elbette ki bayrakları uğruna canlarını siper etmekten az geçmeyecektir. Mücadelede tereddüt göstermeyecektir’’ Bu vesile ile siyasi ve idari makamlardan talebimiz Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in isminin bu okula verilmesi adının bu okulla yaşatılmasidır. Selam olsun yardan, anadan, serden geçerek destanını tarihe altın harflerle yazdıranlara! Selam olsun sancağı yere düşürmeyen kahramanlara! Selam olsun Ömer’e, selam olsun meçhul ama kahraman askerlere”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın