Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İşinde Zabıta,Evinde Ressam

İşinde Zabıta,Evinde Ressam

Zonguldak Belediyesinde zabıta komiseri olarak görev yapan Sefaattin Çavdar (55), iş stresini evinde ahşap üzerine yaptığı resimlerle gideriyor.

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde komiser olarak görev yapan Çavdar, evine gittiğinde ahşabı yakarak değişik şekillerin yanı sıra çevresindeki insanların portrelerini yapıyor. 

Düzgün kesilmiş ağaçların üzerini yakarak, yapacağı resimlerin genel hatlarını çizen Sefaattin Çavdar’ın daha sonra çizdiği yerleri yakarak tonlama yaparak fotoğrafı andıran resimleri ise görenleri kendine hayran bırakıyor.

Çavdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bartın’ın Amasra ilçesinde çalıştığı dönemde çarşı merkezinde gezdiği sırada ağaç yakma sanatını gördüğünü ve öğrenmeye başladığını söyledi.

Okul yıllarında resme karşı bir ilgisinin olduğunu ifade eden Çavdar, şöyle konuştu:

"Deneme yanılma yöntemiyle bu sanata başladım. Bunu ticari amaçlı değil hobi amaçlı yapıyorum. Zonguldak Belediyesinde zabıta komiseri olarak çalışıyorum. İşten eve geldiğimde kahvehane kültürüm olmadığı için bununla ilgileniyorum. Stres atıyorum. Eş ve dostlarımın fotoğraflarını büyük şekilde yakarak yapıyorum. Onlar da sevdiklerine hediye ediyorlar. Portre ve manzara resimlerinin yanı sıra tahta üzerine isimlerini yapıyorum. Emekli olduktan sonra bir sergi veya atölye açarak bu sanatı devam ettirmek istiyorum. Beni görenler bu işi yaptığıma inanamıyor. Bu sanat içten gelen bir şeydir."

Yaklaşık 27 yıldır ahşap yakma sanatıyla uğraştığını anlatan Sefaattin Çavdar, "Zonguldak’ta da 30 yıldır zabıta olarak görev yapıyorum. İki işi aynı anda yürütmek zor olmuyor. Ben bu sanatı ticari amaçlı yapmadığım için büyük bir zevk alıyorum. Stresli olduğumda zamanımı buna ayırıyorum." dedi. 

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın