Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İşçi Kontenjanları Açıklandı!.

İşçi Kontenjanları Açıklandı!.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İŞKUR’un Belediyelere tahsis ettiği işçi politikasını eleştirdi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,İŞKUR bünyesinde CHP’li belediyelerde çalışan kişi sayısının az, iktidar partisi bünyesinde olan belediyelerde çalışan kişilerin aşırı fazla olmasından dolayı İŞKUR’un tutumuna anlam veremediğini belirterek, İş Kur tarafından kendisine teklif edilen 5 İşçi sayının azlığı sebebiyle kabul etmediğini söyledi.Alaplı’nın çeyreği kadar olan Ormanlı’ ya 30 İşçi, Alaplı’ya 5 işçi öneren İŞKUR’un bu önerisini kabul etmediklerini belirten Tekin şunları söyledi: “Kriterler nasıl tespit edildi bilemiyoruz. Bu belediyeler aynı. Nüfus aynı, büyük bir haksızlıktır. Belediyemizde ayrılacak olan personelimizin yaptığı işi en iyi şekilde karşılayacak sayıda personelimiz mevcut olmasına rağmen bizim itirazımız yapılan ayrımcılığadır. Bu yapılanlar belediyemize yapılmamaktadır, ilçemize ve Alaplı halkına yapılmaktadır. Seçimlerden bu yana haksız olarak bir personel dahi çıkarmadık. Belediyemizde çalışan hiçbir personelimize siyasi görüşünden dolayı bir ayrımcılık yapmadık.Bu yapılanlar Alaplı halkına yapılmış bir ayrımcılık olduğunu düşünüyorum" dedi.
İşte Zonguldak’a verilen İlçelere kontenjan sırası: Alaplı:5 Ereğli:70, Devrek:50, Gökçebey: 45, Kozlu: 60, Saltukova: 35, Gelik: 35, Filyos: 30, Elvanpazarcık: 30, Ormanlı: 30, Nebioğlu: 25, Beycuma: 20, Çaydeğirmeni: 20, Bakacakkadı: 15
Bu listeye göre Ormanlı Beldesi Alaplı’nın 1/5 iken, nüfusu ve çalışma alanları Yüzde yüz fazla olan Alaplı’ya 5 işçi verilmesi hiç kuşkusuz altında siyasi bir neden olduğu inancının arttığına değinen Tekin, konunun takipçisi olacağım dedi.

(Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın